V dňoch 23.2. a 24.2. 2019 sa v Poľskom meste Luboň/Poznaň uskutočnili IX Majstrovstvá Poľska NOGI Jiu Jitsu. Tento šampionát bol svojou účasťou s viac ako 1500 zápasníkmi zaradený medzi najprestížnejšie v Európe.

Zápasníci Free Fight Clubu Detva na tomto prestížnom turnaji ako jediný reprezentovali Slovensko. Tomáš Priadka, ktorý štartoval v kategórii master 1 white belt do 79 kg vybojoval zlatú medailu a titul šampióna Poľska. Róbert Delič štartoval v dvoch kategóriách a to master 1 purple belt do 67kg, kde vybojoval zlato a rovnako titul šampióna poľska vo svojej kategórii. Delič štartoval aj v kategórii adult purple belt do 67kg, kde sa mu ešte podarilo vybojovať bronz. Pavel Kojtyla štartoval v nabitej kategórii adult white belt do 79kg, kde zápasilo vyše 80 zápasníkov, podarilo sa mu vyhrať prvý zápas no v druhom zápase už nestačil na poľského súpera, ktorý nakoniec vyhral celú túto kategóriu.

Róbert Delič: „Som veľmi rád, aký výkon sme podali na tomto veľmi ťažkom turnaji. Tomáš Priadka podal zatiaľ svoj najlepší výkon aký som u neho videl, tvrdo sa na to pripravoval a dodržal taktické pokiny čo mu zabezpečilo veľmi cenné zlato. Pavel Kojtyla mal veľmi dobre natrénované a s jeho výkonom som rovnako spokojný a verím, že o tomto zápasníkovi budeme ešte veľa počuť. Ja som sa na tento turnaj poctivo pripravoval, pretože v našich zápasníckych kruhoch sú poľské turnaje veľmi rešpektované, práve preto som rád, že sa mi podarilo doniesť domov až dve medaily. Bili sme sa s borcami z veľkých a kvalitných klubov a dokázali sme víťaziť, to je pre mňa osobne najväčší úspech.“