Detva prvýkrát v klubovej histórii postúpila do play off a vo štvrťfinále si zahrá s víťazom základnej časti Banskou Bystricou.

HC 07 Detva – MHC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) stav série: 3:1

Hokejisti Detvy zvíťazili nad Novými Zámkami. Výhra 3:1 v sérii sa zapíše do klubovej histórie HCO7 Detva, ktorú teraz čaká náročné  štvrťfinále proti víťazovi základnej časti a obhajcovi titulu z Banskej Bystrice.

Nové Zámky mali utorňajší duel dobre rozohraný, keďže po dvoch tretinách viedli rozdielom 0:1. V 33. min otvoril skóre Tomáš Pospíšil, v presilovej hre ťažil z presnej krížnej prihrávky Adama Zbořila.

Do tretej tretiny však vstúpili oveľa aktívnejšie hráči Detvy a odmenou im bol vyrovnávajúci gól českého útočníka Zdeňka Krála. Rozhodujúci moment celej série sa zrodil v 51. min, keď presilovku využil Michal Murček a skóre sa otočilo v prospech Detvy v pomere 2:1.

Hostia v závere stretnutia zatlačili súpera, ale brankár Roman Petrík niekoľkými dobrými zákrokmi podržal svoj tím a Detva napokon udržala tesný náskok a prvýkrát v klubovej histórii postúpila medzi osem najlepších tímov najvyššej súťaže.