Detve sa podarilo získať dotácie na osadenie troch servisných cyklostojanov pri existujúcej cykloceste. Hlavným cieľom projektu doplnková infraštruktúra cyklocesty mesta Detva bolo osadenie servisných cyklostojanov.

Servisný stojan dokáže cyklistom a nielen im poskytnúť potrebné náradie k rôznym drobným a nečakaným opravám, dofúkať pneumatiky so všetkými bežne používanými typmi ventilov, a tak zachrániť každú jazdu. Jednoduchou obsluhou a profi náradím umožňuje cyklistovi vyriešiť väčšinu bežných technických problémov na bicykli.

Doplnením, a teda zvýšením kvality tejto existujúcej cyklistickej infraštruktúry, mesto Detva podporuje rozvoj cykloturistiky a cestovného ruchu v regióne. Zároveň tak chce motivovať ľudí k častejšiemu využívaniu bicyklov ako dopravných prostriedkov.

Servisné cyklostojany vo farbách a s označením mesta Detva sú umiestnené na Ulici A. Bernoláka, Námestí SNP a na Ulici Kúpalisko.

Projekt bol financovaný z prostriedkov Banskobystrického samosprávneho kraja a mesta Detva. Víťazom verejného obstarávania a dodávateľom servisných cyklostojanov bola firma Bimission, ktorá je zameraná práve na cykloinfraštruktúru a má s podobnými projektami bohaté skúsenosti.