Člen komisie výstavby Radovan Červienka upozornil na prepadajúci sa chodník na ulici A. Bernoláka. Prinášame Vám teda komplexnú správu a mená zodpovedných.

Tento chodník na ulici A. Bernoláka bol realizovaný  ešte v roku 2008 čiže za asistencie tých istých ľudí, ktorí dnes znovu sedia v komisii výstavby teda pán Suja, pán Krnáč a ďalší sedia v Mestskom zastupiteľstve.

Realizácia tejto akcie stála cca 5,2 milióna Sk. Tento chodník sa na niektorých miestach neustále prepadá a aby toho nebolo málo, tento chodník sa vybudoval na ešte starých teplovodoch, ktoré je nutné rekonštruovať. Vtedajší poslanci napriek tomu odsúhlasili a zrealizovali túto výstavbu. Už vtedy niektorí ľudia výstavbu tohto chodníka kritizovali a namietali nehospodárne nakladanie s financiami, pretože tieto teplovody je nutné vymeniť a teda sú len dve možnosti:

1. Rozbiť znovu relativne nový chodník (7 ročný) a vymeniť staré rúry za nové. (Je normálne takéto nehospodárne nakladanie s verejnými financiami?)

2. Urobiť nové trasovanie teplovodných rozvodov čo však bude finančne omnoho náročnejšie kvôli takémuto rozhodnutiu a tým sa znovu budú len ťahať peniaze z vreciek obyvateľov.

Pánovi Červienkovi ako členovi komisie výstavby doporučujeme aby si zobral meter a premeral si aj šírku cesty a dĺžku parkovacích miest na ulici A. Bernoláka, ktoré boli súčasťou tejto stavebnej akcie či zodpovedajú technickým normám – Pán Červienka bude asi prekvapený.

Paradoxne chodníky, parkoviská a cesty, ktoré sa stali terčom predvolebnej antikampane pred poslednými voľbami sú kvalitnejšie, neprepadajú sa a nie sú robené takto nehospodárne napr. na teplovodoch.

chodnik chodnik2