V sobotu 6. júna 2015 obyvateľov mesta Detva pozdravili bežci s horiacou pochodňou – symbolom mieru, tolerancie a porozumenia medzi ľuďmi celého sveta.

Mierový beh založil v roku 1987 športovec, umelec, filozof Sri Chinmoy a túto horiacu pochodeň niesli dobrovoľníci cez viac ako 140 krajín sveta. Bežcov s pochodňou Detva privítala na Námestí SNP, kde pochodeň prebrali mladí domáci športovci a niesli k letnému štadiónu.

22

Za znenia oficiálnej hymny behu Peace Run (Mierový beh) bežci odovzdali pochodeň do rúk primátora mesta Jána Šufliarského a ďalej do rúk generálneho riaditeľa PPS Group Giorgia Salomoniho. Primátor poďakoval bežcom za pekné posolstvo, ktoré priniesli a spoločne vyslali tieto myšlienky všetkým ľuďom do celého sveta.

Pred Kultúrnym centrom A. Sládkoviča zasadili účastníci behu Strom mieru.

33

Deti boli nadšené, že si mohli zabehnúť s horiacou pochodňou a nevadilo im pálčivé slnko ani kropaje potu na čelách. S pochodňou si zabehla aj mladá majsterka Slovenska v šachu Stella Stanková, ktorá postúpila na šachové majstrovstvá sveta.

44

Nemožno nespomenúť i detviansku rodáčku Danielu Černákovú, ktorá je členkou medzinárodného tímu Mierového behu. Poďakovanie patrí mladým nadšencom Mierového behu za šírenie krásnych myšlienok po celom svete.

11

Text: Anna Budáčová

Foto: Ondrej Veselý (Sri Chinmoy Oneness-Home),