Milí športoví priatelia a priaznivci cyklistiky, pre Detvu je veľkou cťou, že sa stala etapovým mestom medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska, a že tretia etapa 66. ročníka odštartuje v Detve.

Teším sa, že v našom rázovitom meste, ktoré leží pod majestátnou Poľanou, môžeme privítať veľké osobnosti slovenskej a svetovej cyklistiky a naši obyvatelia, ako aj všetci fanúšikovia z celého Slovenska, ich budú môcť vidieť pretekať. Určite to bude pre nich veľký zážitok a aj impulz pre naše deti a mládež, aby sa venovali tomuto krásnemu športu.

Nádherná a očarujúca príroda v okolí Detvy a v celom regióne Podpoľanie k nám priťahuje veľa turistov a cyklotrasy okolo Poľany a v regióne využíva stále viac domácich aj zahraničných cyklistov.

Verím, že sa v našom meste budú všetci pretekári, organizátori a fanúšikovia príjemne cítiť, a že sa im v Detve a na Podpoľaní bude páčiť. Budem rád, keď bude Detva pre všetkých, ktorí k nám na cyklistické preteky prídu, dobrým hostiteľom. Prajem všetkým účastníkom pretekov Okolo Slovenska veľa krásnych a nezabudnuteľných zážitkov a spomienok.

Obyvateľov Detvy a všetkých priaznivcov cyklistiky pozývam tento piatok na štart tretej etapy 66. ročníka pretekov Okolo Slovenska. Cyklisti odštartujú o 12.00 hod. na ulici M. R. Štefánika (pred OD Siroň). Pred štartom od 10.30 hod. je naplánovaný kultúrny program a predstavenie tímov.

Ján Šufliarský, primátor mesta