Mesto Hriňová srdečne pozýva na 3. ročník Medzinárodného filmového festivalu „Folklór a tradície,“ ktorý bude cez víkend 30. apríla a 1. mája 2016 v Hriňovej. Tento rok sa prihlásilo dvanásť filmov zo Slovenska a štyri filmy zo zahraničia. V nesúťažnom premietaní si môže návštevník pozrieť spolu osem nesúťažných filmov.

Festival sa uskutoční v priestoroch Mestského kultúrneho strediska Hriňová. Mesto Hriňová a organizátori festivalu pozývajú obyvateľov Podpoľania zažiť atmosféru tradícií vo filme amatérskych filmárov na Podpoľaní.

Pre návštevníkov je pripravený aj nový dokumentárny film o ,,Poľane.“

Dokumentárny film Poľana, od Ľubomíra Viludu a Ivana Kršiaka, vznikol v koprodukcii so Štátnou ochranou prírody SR. Dokument je o Biosférickej rezervácii Poľana a očarí diváka zvukmi tradičných hudobných nástrojov a folklóru v Detve, obrazmi typických políčok Hriňovských lazov, malebnou krajinou starého vulkánu, tvrdou prácou láskavých ľudí, tradíciami regiónu, či mystikou tajomných zákutí prírodného bohatstva zachovaného až do dnešných čias.

„Príďte spolu s nami vzdať hold jedinečnému územiu – prírodným krásam a ľuďom, ktorí v nej žijú, Poľana nás opäť spája a aj vďaka výnimočným hosťom budeme mať možnosť spoznať Poľanu „trochu inak“ alebo zasa „o čosi viac,“ uvádza Lucia Miňová zo správy Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana.

Text: Miroslava Sedliaková, Zuzana Juhaniaková
ilustračná foto: archív správy CHKO-BR Poľana

Program festivalu Folklór a tradície: