V sobotu 9. apríla 2016 sa konalo v Detve prvé kolo Slovenského pohára JIPAST v športovej gymnastike žien. Zúčastnilo sa na ňom 71 pretekárok. Bohatá účasť, vynikajúce športové výsledky a výborná atmosféra, to sú typické atribúty gymnastických pretekov v Detve.

Detvianske gymnastky mali zastúpenie v šiestich kategóriách. Najmladšie gymnastky Emma Ridzoňová, Eva Bystrianská, Barbora Saboová a Nela Ostrihoňová pod vedením trénerky Zuzany Ostrihoňovej dosiahli na svojich prvých pretekoch krásne výsledky a s úsmevom zvládli svoje „zostavičky“ na štyroch náradiach. Nela Ostrihoňová v prvej kategórii obsadila pekné 3. miesto. V piatej kategórii sa na 1. mieste umiestnila Margaréta Gondová a na 2. mieste oddielová kolegyňa Anna Mária Hrušková. V kategórii starších žiačok A si zlatú medailu odniesla ďalšia Detvanka Sára Dydi. V kategórii najmladších žiačok B na najvyššom stupienku so zlatou medailou stála Mária Novosadová. Juniorské zlato tiež zostalo v Detve vďaka Barbore Melichovej. V kategórii mladších žiačok B v drese Klubu športovej gymnastiky súťažila po prvýkrát aj Lucia Dobrocká a hoci nezískala medailové umiestnenie, predviedla pekný športový výkon.

Detvianske gymnastky pod vedením Kataríny Krekáňovej, Zuzany Ostrihoňovej a Zuzany Cerovskej tak so šiestimi medailami hanbu Detve neurobili. Práve naopak, sezóna iba začína a športová verejnosť bude ešte o týchto mladých športovkyniach počuť. Poďakovanie patrí Základnej škole na ul. Obrancov mieru v Detve za vytvorenie optimálnych podmienok pre tréning gymnastiek a mestu Detva za finančnú spoluúčasť pri zakúpení novej gymnastickej strunovej podlahy.

Text a foto: Gabriela Novosadová