V sobotu 23. januára sa v jednom detvianskom byte odohral naozaj kuriózny prípad. 34-ročný muž z Detvy sa dohodol s 19 ročným mladíkom z Hodejova na sexuálnych službách. Pozval ho do svojho bytu, kde sa medzi nimi praktiky odohrali a nakoniec z toho bola lúpež.

„Muži sa zoznámili na sociálnej sieti,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Tam si dohodli aj stretnutie. Po tom ako sa obaja venovali rôznym sexuálnym praktikám, prišiel zvrat. Mladý muž odišiel do kuchyne, odkiaľ zobral nôž a majiteľovi bytu sa zača vyhrážať. Pýtal od neho mobil.

Ohrozovaný muž mu zo strachu mobil dal a začal kričať o pomoc. Pritom otvoril dvere na byte a začal volať susedov o pomoc. Nohu si pre istotu ponechal vo dverách, aby ho návšteva náhodou nevyhodila z vlastného bytu. Útočník ale obeť pichol do papuče a s vyhrážkami sa mu podarilo staršieho muža vyhodiť z jeho vlastného bytu na chodbu. Kým neprišli policajti, mladík prehľadal byt a obeti z peňaženky zobral 110 eur. Až policajtom sa podarilo mladíka dostať z bytu.

Vyšetrovateľ mladíka obvinil z lúpeže so zbraňou. V prípade dokázania viny mu hrozí trest 7 až 12 rokov, potvrdila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Obvinený muž je stíhaný na slobode.