Hokejisti OLD Boys Detva sa s podporou mesta Detva cez víkend 12.-13.októbra 2019 zúčastnili na medzinárodnom turnaji v rakúskom Montafone.

Na jubilejný 5.ročník bolo pozvaných 8 družstiev zo 6 krajín (Rakúsko, Slovensko, Fínsko, Švajčiarsko, Nemecko a Taliansko).

Prvý deň prebiehali boje v dvoch skupinách. Old Boys Detva ako prvé slovenské družstvo v histórii turnaja dostali za súperov zástupcov fínskej a nemeckej hokejovej školy. V prvom zápase vyhrali nad fínskym HT IHM 1:0. V 2.zápase porazili obhajcu vlanajšieho prvenstva z Nemecka EHC Frankonia Flames 3:0. V poslednom zápase skupiny nastúpili proti nemeckému Ice Devils Landshut a vyhrali hladko 7:0. Po 3 vítazstvách v skupine obsadili 1.miesto a čakali na štvrťfinálového súpera z 2.skupiny. Tým sa nakoniec stalo talianske družstvo Hallo Freude Stars. Old Boys zvíťazili aj v tomto zápase 3:0 a bolo jasné, že budú hrať na turnaji o medaily, lebo si zabezpečili postup do semifinále.
Tam mali za súpera fínske družstvo HT Kompurat. V riadnom hracom čase skončil zápas remizou 0:0 a o postupe do finále rozhodovali samostatné nájazdy. V nich Old Boys prehrali 2:1 a posledný zápas turnaja hrali o 3.miesto. V ňom zvíťazili proti HC Ermatingen zo Švajčiarska 4:2 a odniesli domov pod Poľanu pohár za 3.miesto..
Víťazom turnaja sa stalo fínske družstvo HT IHM, ktoré v skupine podľahlo Old Boys 0:1.

Ďakujeme organizátorom turnaja v Montafone za pozvanie a mestu Detva za podporu.

Zostava hokejového klubu Old Boys Detva:
Brankár: Gabriel Gažo
Obrancovia: Jaroslav Gajdoš, Miloš Kóňa, Vladimír Wilim, Peter Krňan
Útočníci: Marián Gallo, Radovan Maďar, Peter Ľalík, Martin Melicherčík, Jaroslav Husár, Matej Lešánek, Marek Kučera, Vladimír Virguľa

Podujatie bolo spolufinancované z rozpočtu mesta Detva.

Text: Marián Gallo
Foto: Radovan Maďar