Pán Ing. Roman Vrťo kandidát na poslanca do VÚC pôsobil v  AmosDRUKOS, kde bol pri založení, ako podpredseda dozornej rady. Pán  Mojžiš bol, odsúdený za podvod v DRUKOSE.   Drukos bola pyramídová firma, čo potvrdila pred súdom aj znalkyňa.

Prinášame Vám aj vyjadrenie jedného z podvedených vo veci Drukos.

Michal K. z Kováčovej tak ako ďalších stoštyridsaťtisíc iných uveril nebankovým spoločnostiam, že znásobia jeho celoživotné úspory. To nemal. Prišiel o viac ako 1,3 milióna korún. Tvrdí, že boli sprosto oklamaní.

„Desať rokov som sa naháňal za obchodom po Rusku a Ukrajine a všetky peniaze mi zožrali nebankovky.

Podľa jeho slov sa v Drukose síce točili miliardy, ale išlo o fiktívne obchody aj peniaze. „A tie potom vyčísľovali ako príjmy.Na začiatku mal Drukos základ dane 17 miliónov korún. Bola to malá firmička. Kto by si do nej vložil peniaze, keby vedel, že to je firma, ktorá mu ich ťažko vráti? Ale keď sa všade ukazovalo, že je to spoločnosť, ktorá má majetok v hodnote 5,5 miliardy, tak aj ja som tam vložil peniaze. Tak, ako druhí. Lebo sme tomu verili,“ hovorí oklamaný klient.

Vyše troch rokov sedel vo veriteľskom výbore Drukosu a z toho, čo videl, je mu dodnes zle. „Boli tam strašné rozkrádačky. A som prekvapený, že bol odsúdený len pán Mojžiš. V tom sa viezlo veľa ďalších ľudí, ktorí mu pri tom pomáhali.

Bývalý šéf nebankovej spoločnosti Drukos František Mojžiš za podvod na tisíckach vkladateľov dostal trest odnatia slobody vo výške 8,5 roka.

Vieme kto to kandiduje za poslancov do VÚC? Naozaj vieme komu dávame svoj hlas a dôveru? V tomto prípade by mohlo platiť staré známe, minulosť ťa dostane. A preto by sme si mali brať ponaučenie všetci a nie len ľudia nami volený, a konať len podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

Výpis z Obchodného registra: http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=8863&SID=3&P=1

 

Redakcia DTinfo.sk