Mestskú športovú halu v Detve čaká rozsiahla rekonštrukcia. Obnova priestorov súvisí aj s letným Európskym olympijským festivalom mládeže (EYOF), ktorý sa bude konať na budúci rok v Banskej Bystrici,“ uviedol primátor Ján Šufliarský“

„Do prípravy sa zapojilo aj mesto Detva, pretože práve v detvianskej športovej hale sa uskutoční turnaj v hádzanej. Na to, aby sa mohol turnaj uskutočniť v Detve, je najprv potrebná rekonštrukcia športovej haly,“ zhrnul. „Kompletne chceme opraviť sociálnu prístavbu, kde vybudujeme osem šatní pre hráčov s kompletným sociálno-hygienickým zázemím, nové WC pre divákov a návštevníkov a nový bufet, z ktorého bude výhľad aj na palubovku,“ poznamenal.

Ako dodal, nová bude aj zasadačka, v ktorej sa budú môcť uskutočňovať porady mužstiev alebo tlačové konferencie. Taktiež je naplánovaná nová VIP miestnosť s kuchynkou. „Na budove haly chceme komplexne obnoviť vonkajšiu fasádu a aj hlavný vchod pre návštevníkov. Urobiť tiež nový vchod pre hráčov, trénerov, rozhodcov a funkcionárov. Upravíme tiež prístupové chodníky a vybudujeme nové parkovacie miesta,“ vymenoval primátor.

Podľa neho mesto Detva pokračuje s prípravou projektovej dokumentácie pre komplexnú rekonštrukciu športovej haly. Stavebné práce by sa mali začať v septembri tohto roka a ukončené by mali byť najneskôr vo februári budúceho roka. Na obnovu haly je vyčlenených 650.000 eur. „Rekonštrukčné práce budú financované zo štátneho rozpočtu a z rozpočtu mesta,“ dodal Šufliarský.

Športová hala v Detve slúži na športové aktivity rôzneho druhu a využívaná je tiež aj na kultúrno-spoločenské podujatia, koncerty či aktivity pre študentov.