To, že poslanec Pavlov je neskutočný manipulátor a hlavne neschopný pochopiť ani len jednoduché veci je mi dávno známe. Ale, že sa až takto s Romanom Vrťom pokúsi zavádzať ľudí by som neuveril.

Vážení páni poslanci, to že cena tepla sa v konečnom dôsledku odsúhlasuje na valnom zhromaždení Bytesu a to na základe spoločenskej zmluvy je každému od roku 2008 známe a verejne dostupné. Ale MsZ svojim hlasovaním primátorovi odporúča alebo neodporúča ako má hlasovať. Už to, že na dozornej rade sa hlasovalo o zvýšení ceny tepla znamená ,že Bytes to tam musel predložiť a teraz musí zákonite nasledovať ďalší krok a to je návrh na zvýšenie ceny tepla do MsZ, ktoré predloží buď priamo spoločnosť Bytes, alebo niektorý poslanec. Len na okraj, boli ste to práve vy kto účelovo vymenil dozornú radu Bytesu, ktorá obhajovala udržanie ceny tepla.

Dozorná rada Bytesu v novom zložení už odsúhlasila zvýšenie ceny ako už píšem vyššie. Toto je jednoducho postup a nakoľko so spoloňosťou Bytes je spojená aj rekonštrukcia teplovodov, ktoré boli za smiešnu sumu 885eur predané Bytesu s tým, že ich Bytes zrekonštruuje bez spolufinancovania mesta do konca roku 2012 ale nestalo sa tak. Preto by muselo mesto buď vypovedať zmluvu a prebrať teplovody spať alebo hľadať iné riešenie čo sa našlo a to formou bezúročnej pôžičky zo strany mesta a podmienené tiež bezúročnou pôžičkou zo strany vačšinového vlastníka.

Teraz vám doporučujem páni poslanci pozrieť sa na vaše MsZ, keď ste volili členov dozornej rady technických služieb, ako ste poúčali primátora, že vy páni poslanci volíte a on to musí rešpektovať hoci tiež ako 100% vlastník technických služieb to musí ešte odsúhlasiť na valnom zhromaždení. Pýtam sa, vie si niekto predstaviť, aby primátor nerešpektoval rozhodnutie poslancov v tak závažnej veci ako je otázka v oblasti tepelného hospodárstava tj. zvýšenie alebo udržanie ceny tepla?

Mňa vy dvaja poslanci (Vrťo, Pavlov) nemusíte poúčať ako sa odsúhlasuje cena tepla pre obyvateľov a osobne som zvedavý, ako sa vy zachováte v MsZ keď sa bude hlasovať o zvýšení ceny tepla, keď sa už teraz nepriamo snažíte zbaviť zodpovednosti za vaše hlasovanie. Považujem to za neskutočne zbabelé. Nič by ma viac nepotešilo ak by sa poslanci okolo Romana Vrťa zľakli a nepredložíli návrh na zvýšenie ceny tepla do MsZ alebo ho tam neodsúhlasili po predložení návrhu z bytesu. Ide predsa o peňaženky občanov tohto mesta. Čomu však neverím. A verejne prehlasujem, že trvám na svojom názore, že schvaľovanie v MsZ bude. Aj keď ste si na mestskom úrade odsúhlasili cenzúru mňa neumlčíte. Ja sponzorské od Bytesu neberiem… A mne záleží na občanoch a nie nejakej firme, ktorá je tu od roku 2008 a je okolo nej toľko otáznikov.

Text: Ján Šiandor

(Pavlov blokuje a maže moju odpoveď hoci som bol priamo v jeho článku spomínaný, preto sa obraciam o zverejnenie na DTinfo.sk) Zrejme mu nič nehovorí tlačový zákon 167/2008