Sú chvíle, kedy sa treba nahlas ozvať, nedávať si servítku pred ústa a toto je jedna z nich.

Na poslednom zastupiteľstve som bol prítomný aj ja ako občan. Poslanec Pavlov opäť prišiel s nezmyslami tak ako je to u neho už zvykom. Náplňou práce tohto poslanca je zrejme šíriť nenávisť a urážať namiesto toho, aby sa na zastupiteľstve riešil rozvoj mesta a problémy občanov.

Nikdy som sa nebál povedať svoj názor nahlas a nebude to inak ani teraz. Podľa mňa je práca poslanca služba obyvateľom a nie služba pre úzku záujmovú skupinu. Podľa mňa je Pavlov len obyčaný posluhovač, ktorý plní príkazy a v plnej nahote sa to ukázalo aj pri hlasovaní a výmene dozornej rady Bytesu s.r.o, kedy poslanec Pavlov hlasoval za účelovú výmenu tejto dozornej rady, ktorá už navrhla zvýšenie ceny tepla pre obyvateľov.

Poviem vám prečo sa teda Pavlov snaží vytvoriť kauzu ohľadne kúpaliska. Je to len jeho úbohá snaha a pokyny z hora diskreditovať moju osobu a osobu primátora. Počas celého môjho funkčného obdobia som bol na strane občanov a dôkladne som sledoval náklady na výrobu tepla v  CTZ. A už vtedy napriek neustálej snahe zvyšovať cenu tepla zo strany väčšinového vlastníka ako aj niektorých poslancov som to nedovolil a podarilo sa nám ušetriť nemalé peniaze všetkým obyvateľom pripojeným na centrálne tepelné vykurovanie.  Ja som bol jeden z tých, ktorý inicioval petíciu občanov proti zvyšovaniu ceny tepla, ktorú tento istý poslanec Pavlov so svojimi kolegami odmietol prejednať na mestskom zastupiteľstve.

Namiesto toho, aby sa zastali občanov a zaoberali sa touto petíciou, ktorú za pár dní podpísalo nespočetne veľa ľudí. Oni prijali uznesenie, že sa táto peticia má preveriť či je v súlade s petičným zákonom či tam náhodou nie je nejaká formálna chyba. Je to absolútna neúcta poslaneckého zboru voči obyvateľom a hanba tohto poslaneckého zboru, že sa takýmto hlúpym spôsobom snažia zamiesť túto petíciu pod koberec.

Teraz k tomu kúpalisku. Dva roky spravovala kúpalisko pani Čipčalová, ktorá získala toto kúpalisko do prenájmu na základe verejnej obchodnej súťaže. Ona jediná súhlasila s tak nízkou dotáciou a to na prvý rok 10 000eur a druhý rok 13 000eur.

Pred pani Čipčalovou mali kúpalisko v správe Technické služby, ktoré v tom čase odmietali prevádzkovať kúpalisko kvôli jeho dezolátnemu stavu a vysokým nákladom na jeho prevádzku. Pre porovnanie Technické služby dostávali ročnú dotáciu na chod kúpaliska 20 000eur a stále vykazovali stratu. Z tohto jasne vidieť, že za dva roky mesto Detva ušetrilo na dotáciách oproti predchádzajúcemu nájomcovi minimálne 17 tisíc € a nejaký Pavlov tu ide rozprávať o nejakej mega „kauze“?

O čo teda išlo pri odpustení nevyúčtovania dotácie? Nájomca v roku roku 2012 túto dotáciu nevyúčtoval z dôvodu, že mu v aute, ktoré zhorelo, zhoreli aj príslušné doklady. Z dôvodu, že mesto poskytovalo nájomcovi nižšiu dotáciu ako Technickým službám, čím ušetrilo finančné prostriedky a zároveň sme ako mestské zastupiteľstvo uznali, že nájomca použil túto dotáciu na prevádzku kúpaliska aj keď ju celú nevyúčtoval, odpustili sme mu vzniknutú pohľadávku. Podobne sme postupovali a odpustili pohľadávku aj pre Centrum voľného času TREND Detva voči HC 07 Detva, s.r.o., vo výške 10.018,50 €. Viď Uznesenie č. 307/13.

Na poslednom zastupiteľstve sa vytiahla aj faktúra na základe ktorej sa verejne preukázalo, že poslanec Pavlov si nechal vyplatiť z mestského podniku faktúru za poskytovanie reklamy v jeho internetových novinách a rovnako tak v tlačených novinách Detviansky express. (viď. priložená faktúra)

Pritom sa jednoznačne preukázalo, že tlačené noviny Detviansky express nevychádzajú a od 1. 7. 2015 má dokonca pozastavenú živnosť na ktorú bola táto faktúra vystavená – Jozef Pavlov Mediainvest. Z toho vyplýva, že poslanec si nechal zaplatiť za služby, ktoré ani neposkytol (tlačené noviny vôbec nevychádzajú) a rovnako tak reklama v jeho internetových novinách je neplatná nakoľko táto faktúra je vystavená na jeho živnosť, ktorá je pozastavená.

A teraz je na mieste otázka. Ako má hájiť záujmy občanov takýto poslanec, ktorý sa dokáže podvodne ulakomiť aj na 120 euro?

Scan 1 (kópia)

Text: Ján Šiandor