V minulosti patril Hotel Detva medzi bašty HZDS a pravidelne ho navštevovali vrcholový predstavitelia strany. Po prehratých voľbách a začiatku konca vlády strany, Vladimír Mečiar zvolal členov vedenia, predsedov okresných a krajských organizácií HZDS práve do hotela v Detve.

Vladimír Mečiar bol prvým a tretím predsedom vlády Slovenskej republiky. Je často označovaný za autoritatívneho politika s výbušnou povahou. S jeho obdobím vládnutia sú spojené viaceré závažné politické i ekonomické kauzy na Slovensku po novembri 1989, ktorých vyšetrenie a objasnenie znemožnili ním prijaté tzv. Mečiarove amnestie.

V zozname privatizovaných podnikov nechýbal ani spomínaný Hotel Detva, vedený ako časť majetku ešte bývalého štátneho podniku Podpolianske strojárne Detva. Pritom hotel bol jediným nezaloženým ziskovým či úvermi nezaťaženým majetkom tohto podniku. Vopred určený kupec, ktorému FNM hotel predalo, bol tiež členom HZDS. Bol ním vtedajší riaditeľ hotela Detva, okrem iného vraj osobný priateľ V. Mečiara. Sumu za tento hotel, ktorú musel jeho nový majiteľ zaplatiť, FNM neuviedol.

 

Útok Vladimíra Mečiara  na novinára sa odohral páve v Detve  dňa 25.1.1997. (Dušan Valko, TV Markíza)

 


Redakcia DTinfo.sk