Občianske združenie Naše Mesto v piatok 19. júna 2015 na futbalovom štadióne v Detve zorganizovalo tretí ročník futbalového turnaja integrovaného záchranného systému o pohár primátora mesta Detva.

Na turnaji sa zúčastnilo šesť mužstiev, ktoré na dvoch ihriskách hrali systémom každý s každým. Celkovo tak bolo na programe 30 zápasov. Po poslednom odohratom zápase sa spočítali body a prišlo na vyhodnotenie.

Individuálne aj tímové ocenenia

Ako prvý dostal ocenenie najlepší brankár turnaja, ktorým sa stal Ján Sekereš z mužstva detvianskych hasičov. Ocenený bol aj najlepší strelec turnaja  – Róbert Sopko z tímu zvolenských hasičov. Následne prišlo na samotné vyhodnotenie.

Konečné 6. miesto so ziskom troch bodov obsadil tím záchranárov, na 5. mieste so ziskom 4 bodov skončilo družstvo detvianskych hasičov. Tím policajtov z Detvy, ako obhajcov prvého miesta z predošlého ročníka, skončil štvrtý. Na bronzovom stupienku so ziskom 6 bodov skončil tím policajtov z Hriňovej.

Druhú priečku obsadil tím Colnej správy z Banskej Bystrice so ziskom 12 bodov. Najlepším tímom, ktorý neprehral žiadny zápas a získal plných
15 bodov, bol tím hasičov Zvolen.

Poďakovanie zainteresovaným

Na záver patrí poďakovať všetkým a mestu Detva za patronát nad turnajom. Poďakovanie patrí aj Jánovi Ďuricovi za občerstvenie a priestory na posedenie, predsedovi MFK Detva, Jánovi Debnárovi a jeho zamestnancom za prípravu ihrísk.

Poďakovanie za materiálnu a finančnú podporu patrí aj sponzorujúcej pekárni, Jánovi Hrončekovi a Odborovému zväzu Polície, tiež poslancom mestského zastupiteľstva, Branislavovi Baranovi a Milanovi Ďuricovi.

Dobrá pripravenosť

Hasiči všetkých zúčastnených družstiev preukázali na tomto turnaji svoju skvelú kondíciú, ktorú musia pravidelne potvrdzovať pri každodennom výkone svojho náročného povolania. Je tiež potrebné zdôrazniť, že zúčastnené mužstvá hrali svoje zápasy s veľkým nasadením a preukázali svoju vysokú morálnu a športovú vyspelosť.

Všetkým futbalovým kolektívom treba za predvedené výkony poďakovať a zvlášť víťaznému mužstvu hasičov zo Zvolena, ktorí náročný turnaj vyhrali bez straty bodu.