V piatok 18. februára navštívil región minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak. V rámci návštevy otvoril bezplatnú dlhovú poradňu, ďalších osem poradní už na Slovensku funguje. Celkovo ich bude 46, sídliť majú v miestach pôsobnosti úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.

V každej dlhovej poradni pôsobí psychológ, právnik, ekonóm a pracovník administratívy. Dlžníkom poskytuje pomoc bezplatne, na vysokej odbornej úrovni a s ľudským rešpektom.

Prvou zastávkou v našom okrese bola jedna z najúspešnejších firiem a významný zamestnávateľ v regióne – Intercable v Kriváni. Ďalej v sprievode primátora mesta Detva Jána Šufliarského navštívil detvianske pracovisko Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Zvolen.

„Nezamestnanosť v Detve sa drží na podstatne prívetivejšej úrovni ako je tomu v prípade celého kraja. Rád by som vyzdvihol prácu tunajšieho úradu, ktorému sa darí v spolupráci s domácimi zamestnávateľmi dostať naše opatrenia do praxe,“ povedal minister práce.

Nezamestnanosť v Detve je sedem percent, pričom v celom Banskobystrickom kraji je na úrovni desiatich percent. Počet uchádzačov o zamestnanie v evidencii úradu práce v Detve, ktorí si v januári našli prácu, predstavoval 87 osôb, za predošlý mesiac to bolo 44 osôb.

Na záver si Milan Krajniak pozrel úspešnú dielňu Margaret-design na Ulici M. R. Štefánika v Detve, kde vyrábajú nádherné tradičné ľudové odevy a doplnky.

Text: ms