Strojársky podnik PPS Group a Mesto Detva pripravujú na prvého júna športovo kultúrne podujatie Detviansky zvar, ktorý sa uskutoční na detvianskom futbalovom štadióne. Pripravený bude bohatý športový a kultúrny program pre obyvateľov celého Podpoľania a ich deti.

Program na futbalovom štadióne:

Začiatok o 12.00

Od 12.00 do 13.00

– priamo na futbalovom štadióne prihlasovanie do športových súťaží (zoznam na www.detvianskyzvar.sk).

13.00 – 18.00

– športové disciplíny, animovaný program pre deti s množstvom cien a odmien

18.30

– hudobné prekvapenie. Program bude pravidelne aktualizovaný na www.detvianskyzvar.sk a na facebookovej stránke podujatia.

Aj v tomto roku sa v Detve uskutoční obľúbené podujatie Detviansky zvar. Podobne ako to bolo po minulé roky, uskutoční sa na futbalovom štadióne v Detve. Podujatie bude moderovať známy moderátor Jožo Pročko. Návštevníci sa môžu tešiť aj vystúpenie hudobnej skupiny SLOVAK TANGO. Vstup je bezplatný.

„Detviansky zvar pôvodne vznikol ako športový deň pre zamestnancov PPS Group. Postupne sa podujatie rozrastalo, zapájalo sa doň množstvo miestnych detvianskych športových klubov a umeleckých detských súborov. Dnes má Detviansky zvar celoregionálny charakter. Organizujeme ho v spolupráci s mestom Detva. V tomto roku bude Detviansky zvar aj oslavou medzinárodného dňa detí. Pre deti je pripravený bohatý animačný program“, vysvetľuje Pavel Machava zo spoločnosti PPS Group.

Na Detvianskom zvare bude veľká pozornosť venovaná najmä rodinám s deťmi. Deti budú mať možnosť zasúťažiť si o hodnotné ceny, športovať, pripravený bude aj pestrý animačný program.

Počas posledných dvoch rokov na Detvianskom zvare prebehla aj medzinárodná súťaž zváračov. Vzhľadom na finančné limity v tomto roku súťaž zváračov nebude.

„Vysoká profesionalita našich zváračov je známa na celom svete. Uvedomujeme si, že zváranie má na Podpoľanie veľmi silnú tradíciu, ktorú chceme rozvíjať aj v budúcnosti. Hľadáme preto cesty, ako v súťaži zváraní v budúcnosti pokračovať“, povedal na záver Pavel Machava.

Zváranie má však v regióne Podpoľania silnú tradíciu. Pôsobí tu množstvo strojárskych podnikov. Najväčší zamestnávateľ v regióne PPS Group (bývalé Podpolianske strojárne v Detve) si bude budúci rok pripomínať 60-te výročia. Zamestnáva 1300 ľudí prevažne z Podpoľania.

Snímka obrazovky 2014-05-17 o 16.12.33

 

DTinfo.sk