Primátor mesta priebežne navštevuje úseky výstavby

V septembri 2015 vykoná Národná diaľničná spoločnosť na úseku R2 Pstruša – Kriváň kontrolný deň.

Ako mesto Detva informovala hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Eva Žgravčáková, po tomto štatutárnom kontrolnom dni budú mať konkrétnejšie informácie o termínoch možného otvorenia stavaného úseku R2. Hovorkyňa dodala, že obchvat Detvy ako jednu zo stavieb Národnej diaľničnej spoločnosti predpokladajú otvoriť v tomto roku.

Dokončovacie práce pokračujú aj v katastri mesta Detva na ceste I/50. V druhej polovici augusta 2015 pozostávajú z položenia nového krytu vozovky. Tá bola poznačená zvýšenou záťažou spojenou s výstavbou rýchlostnej cesty. Pokračujú práce na privádzači z rýchlostnej cesty, ktorý smeruje k centru mesta a je súčasťou križovatky Detva. Občania majú možnosť sledovať aj dokončievanie novej autobusovej stanice.

prim2

Mesto Detva sleduje harmonogram prác a spolupracuje so zhotoviteľmi stavby a investorom. Obmedzenia, ktoré vodiči pocítili pre čiastočnú uzávierku, v úseku od okružnej križovatky v Detve po  odbočku na salaš za Detvou smerom na Lučenec, im ale vynahradí skvalitnená cestná sieť.

prim1

Text a foto: Zuzana Juhaniaková