Ďalší článok z dielne média J. Pavlova, kde zneužíva meno osoby za účelom antikampane a osoby, ktorá vôbec nie je zainteresovaná do diania v meste a rekonštrukcie polikliniky. Zneužitie jej vyjadrenia z roku 2011 k úplne inej téme sa nedá nazvať inak ako strata akejkoľvek súdnosti.

Snímka obrazovky 2014-11-06 o 10.35.18

Pán Pavlov a spol, riaditeľka Technického a skúšobného ústavu stavebného, Prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD sa nevyjadrila k poliklinike v Detve a to, že len zateplenie celej budovy má zmysel je samozrejmé. Rozsiahla rekonštrukcia polikliniky v Detve sa pri finančnej náročnosti rozdelila na dve etapy a druhá etapa tj. dokončenie zateplenia a ďalších opráv je naplánovaná na rok 2015 takže poliklinika bude zateplená komplexne.

Boli sme a stále sme proti privatizácii zdravotníckych zariadení v Detve a snažíme sa vytvárať podmienky na podporu zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych zariadení. Čoho dôkazom je aj odkúpenie budovy polikliniky od BBSK v roku 2011. Je potrebné si uvedomiť, že mesto k tomu prikročilo z dôvodu zachovania zdravotníctva pod jednou strechou, dnes to už mohol byť polyfunkčný dom a nie poliklinika. Toto sa stalo poliklinike v Poltári a v niektorých iných mestách, kde sa polikliniky dostali do rúk súkromných spoločností, ktoré v nich nezachovali zdravotnícke služby.

Mesto Detva začalo s rekonštrukciou polikliniky, ktorá nepozostáva len z úpravy vzhľadu a zateplenia obvodových múrov vo výške len 35 tisíc eur ako sa to snažíťe interpretovať. V roku 2011 mesto odkúpilo budovu polikliniky od BBSK a  dosiaľ  investovalo v budove do hydroizolácií strechy, výmeny okien, výťahu, výmeny vstupných dvier, nových  keramických dlaždíc, podlahových krytín v ambulanciách… do úpravy vzhľadu a prvej fázy zateplenia.

V tomto roku vďaka neustálemu záujmu mesta o zdravotníctvo vzniklo nové dialyzačné centrum, kde spoločnosť B. Braun Avitum na základe spolupráce otvorila moderné dialyzačné stredisko.

Už ma vôbec neprekvapuje, že médium p. Pavlova znovu vtiahlo moje meno do článku za účelom antikampane tak ako dlhé mesiace sústavne útočí na moju osobu a vedenie mesta s jediným zámerom, všetko čo sa v meste urobí kritizovať pričom sa neštíti používať polopravdy alebo klamstvá.

Viem, že pre niektoré záujmové skupiny som nepohodlný pre môj neustály boj za udržanie ceny tepla pre obyvateľov. Počas celého funkčného obdobia som dôsledne sledoval náklady na výrobu tepla v CTZ a nedovolil neoprávnene zvýšiť cenu tepla aj napriek neustálej snahe zo strany väčšinového vlastníka ako aj niektorých poslancov. Za roky 2010-2014 sme obyvateľom ušetrili v peňaženkách cca. 640 000e to je 19 000 000SK a to tým, že sme nedovolili zvýšenie ceny tepla. 

Taktiež kritizujem a kritizovať budem prerozdeľovanie eurofondov cez MAS Podpoľanie a to práve za asistencie p. Romana Vrťa. Čoraz menej počuť roky omieľanú tézu o tom, že eurofondy znižujú regionálne rozdiely. Niet divu, realita to totiž nepotvrdzuje. Málokto vie aké veľké finančné prostriedky k nám smerujú a kde končia. Plytvanie v eurofondoch, to nie je len to, keď sú peniaze aj z našich daní strovené na zbytočné projekty ako napríklad logá a papierové brožúrky za desatisíce eur.  Je to prerozdelovanie verejných financií pár vyvoleným.  Neplnenie cieľa stierať regionálne rozdiely. Táraniny politikov o čerpaní, pochybná efektívnosť a neuveriteľné plytvanie. Práve tak vnímam našu účasť v MAS podpoľanie kde je Ing. Roman Vrťo predseda Riadiaceho orgánu. Sú to primárne mocenské spory o to, kto bude môcť smerovanie eurofondov k tým „svojim“ priamo ovplyvňovať. 

Ján Šiandor