Členovia mládežníckeho parlamentu mesta Detva spolu s dobrovoľníkmi zorganizovali pre tých najmenších cestu rozprávkovým lesom „Z rozpravky do rozpravky“.

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden letný štadión a ten sa prvé júnové popoludnie premenil na krajinu plnú rozprávok. Deti a rodičov privítala víla, ktorá ich hneď vyslala spolu s mapou na cestu, kde na nich čakali rozprávkové bytosti a ľahké i ťažké úlohy. A viete, čo sa v tom rozprávkovom kraji dialo?

Anna s Elsou v ľadovom kráľovstve potrebovali pomôcť poskladať snehuliaka Olafa. Včielke Maji deti pomáhali zbierať z kvetov nektár. Na pomoc čakal aj Marlin, ktorý hľadal strateného syna Nema. Malí maškrtníci sa istotne tešili na medovníkový domček. Ten však ešte pred ich príchodom stihli poobjedať Janíčko s Marienkou. Deti preto pomáhali domaľovať perníky kriedami, aby si to zlá ježibaba nevšimla. Horšie to bolo s čertmi, ktorí deti nenechali len tak odísť. Museli prejsť po natiahnutom lane na druhú stranu. Darmo sa však čerti tešili, že si tam nejaké dievčatko či chlapca nechajú a ugrilujú na večeru. Všetky deti boli šikovné a túto úlohu zvládli. Hravo si poradili aj so stavbou domčeka pre prasiatko a tiež bez problémov prešli malým tmavým tunelom, aby sa dostali do dediny šmolkov. Na záver rozprávkovej krajiny dostali deti hádanku a za odmenu pečiatku. Pýtate sa, načo bola deťom pečiatka? Odpovie vám starček z rozprávky Ako starček menil, až kým nevymenil. Deti však nevymenili zlato za ihlu, ale pečiatky za sladkosti a darčeky.

Takýmto šťastným koncom skončilo rozprávkové MDD, ktoré pre tých najmenších pripravili členovia mládežníckeho parlamentu Nová Detva spolu s niekoľkými dobrovoľníčkami a s pomocou PPS. Tohtoročné MDD sa nieslo v úžasnom duchu vďaka detskému smiechu a radosti, dobrej nálade dobrovoľníkov a konečne po daždivých dňoch aj slnečnému počasiu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník, a samozrejme na vás.

MDD1 MDD2 MDD3 MDD4 MDD5 MDD6 MDD7 MDD8 MDD9

Autor: Miriam Olosova
Autor fotiek: Alexander Filo