Dňa 19.2.2017 sa konal v bratislavskej zápasníckej hale Dunajplavba medzinarodný turnaj s názvom NOGI Cup v grapplingu, v tomto športe sa využívajú rôzne techniky hodov, škrtení či pák na končatiny súpera.

Na turnaji sa predstavili športovci z Maďarska, Čiech a Slovenska. V ženskej kategórii štartovala Alena Gondášová, ktorej sa po jednom víťaznom zápase podarilo vybojovať bronz. V kategórii pokročilý muži do 77 kg bojoval za Detvu rodák z Rimavskej Soboty Adrián Barkáč, ktorý po prestupe do Detvy ukázal výrazný progres a tak si v tejto kategórii po 3 víťazných zápasoch vybojoval striebro. V jednej z najprestížnejších kategórií expert do 66kg zapasil za Detvu Róbert Delič, ktorému sa po dvoch víťazstvách podarilo získať cenné zlato do zbierky. Za Detvu štartoval  prvýkrát v mužoch do 77 kg Roman Sekereš, ktorý po 3 víťazných zápasoch obsadil 4 miesto, čo však bohužiaľ na medailu nestačilo.

Róbert Delič: Znova sa potvrdila kvalita detvianskeho klubu výborným výsledkom. Tento rok sa v mojej kategórii bude bojovať o pás šampióna, preto sa poctivo pripravujem a pevne verím, že tento pás donesiem do Detvy. Chcel by som sa poďakovať mestu Detva, redakcii DTinfo a sponzorom, ktorými sú prebojovnikov.sk, AONE Nutrition SK, Abracadabra a DTECHBAU.