Od 23.apríla sa Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši už tradične stala dejiskom Majstrovstiev Slovenska v praktickom šachu mládeže jednotlivcov pre rok 2019.

V siedmich chlapčenských a aj dievčenských kategóriách štartovalo 175 chlapcov a 78 dievčat – celkom 253 hráčov.

„Našim chlapcom sa príliš nedarilo a určite chceli uhrať lepšie umiestnenie,“ zhodnotil Peter Fiala zo Šachového klubu GARDE Detva.

Detviansky klub reprezentovali Michal Caban, v kategórii do 14 rokov. Zo ziskom 3,5 bodu obsadil 30. miesto. V chlapčenskej 16-ke Ján Bobro so 4.  bodmi skončil na 23. mieste.

Organizátori opäť spojili tri najstaršie kategórie dievčat. Dvadsať ich bojovalo v spoločnom turnaji o 3 sady medailí do 20, 18 a 16 rokov. „Naše trio dievčat bojovalo v kategórii do 18 rokov,“ vysvetlil Fiala.

Víťazkou celého turnaja a juniorskou majsterkou Slovenska sa tak ako v minulom roku stala WFM Stella Sáňková.

„Stella vyhrala aj „svoju“ 18-ku kde získala zlatú medailu. Bronz pre mnohých prekvapivo putuje opäť do Detvy – získala ho Katarína Bobrová s 5 bodmi. Na 6. mieste skončila Kristína Cabanová so 4,5 bodmi,“ doplnil Peter Fiala, podľa ktorého naše dievčatá opäť potvrdili, že vo svojej kategórii patria do slovenskej špičky. Stella Sáňková nás bude reprezentovať aj na MS v Indii.