Vážení občania,

je mi ľúto, že tak ako pred štyrmi rokmi, aj teraz v tomto období pred komunálnymi voľbami sa niektorí kandidáti v komunálnych voľbách namiesto predstavovania svojich programových zámerov znižujú k osočovaniu a šíreniu nepravdivých, poplašných a zavádzajúcich informácií. Dištancujem sa od týchto praktík a počas mojej kampane by som sa k takémuto niečomu neznížil.

Opäť vám do vašich poštových schránok prichádzajú rôzne letáky, ktoré majú za cieľ diskreditovať moju osobu ale aj niektorých ďalších kandidátov. Jedným z týchto letákov je aj strašenie obyvateľov, že potrebný cestný obchvat Detvy bude viesť nad záhradkami. Tento cestný obchvat bude trasovaný mimo záhradkárskej oblasti a odľahčí vnútromestskú cestnú komunikáciu po frekventovanej ulici M. R. Štefánika.

Počas tohto predvolebného obdobia som bol veľakrát urážaný a osočovaný, no i napriek tomu som na tieto urážky nereagoval a svojich súperov kandidátov som neurážal a neútočil na nich.  

Ubezpečujem vás, že tak ako doteraz, aj naďalej zostáva mojim cieľom hájiť záujmy vás, obyvateľov nášho mesta, chrániť majetok mesta, zabezpečovať jeho rozvoj a budovanie.

Text: Ján Šufliarský, primátor mesta