Keďže bolo moje meno a moja osoba opäť bezdôvodne vtiahnutá do špinavej politickej kampane v Detve, a týmto bola ohrozená moja bezpečnosť no najmä bezpečnosť mojej rodiny, som i keď nerád, donútený vyjadriť sa.

Prvýkrát v histórii detvianskeho predvolebného súboja, bol bezdôvodne do neho vtiahnutý obyčajný občan. Je absolútna lož čo písal pán Sekereš vo svojom letáku. Nie je pravda, že ja v spolupráci s pánom Bránikom sme pracovali na jeho diskreditacii, a aj samotný fakt, že sa Sekereš cíti ako poškodený, lebo mal byť podľa jeho bujnej fantázie prezentovaný ako mafian, je blud.

Pán Sekereš rozohral túto nechutnú rozprávku len preto, že rovnako ako mne, tak aj jemu sú známe výsledky prieskumov a zistil, že nemá šancu proti terajšiemu primátorovi. Kandidát, ktorý sľuboval nový štýl komunikácie, spájanie ľudí a čo on všetko vie ako by Detva mala napredovať sa neštítil spojiť s J. Pavlovom a organizovaným cieleným útokom voči mojej osobe presvedčiť voličov, že som to bol asi ja kto ho nominoval do finančnej komisie spolu s Cikulkom, že som to bol ja, ktorý ho nútil tam sedieť a dohadovať postup a voliť spolu s Cikulkom, že som to bol ja, ktorý jeho svokrovi nanutil skoro 74.000 € dotáciu z PPA a členstvo v MAS.

Najviac som v šoku z toho, že pán kandidát Sekereš prijal pozvanie do mojej domácnosti a v priateľskom rozhovore strávil so mnou tri hodiny. Dôvodom tohoto stretnutia o čom Sekereš veľmi dobre vie ale klame, bol jeho švagor a jeho bezdôvodné útoky na sociálnej sieti proti mne. Sám Sekereš mi povedal, že by bol najradšej, keby Lukáš nerieši čo sa týka jeho a jeho rodiny nič, lebo mu len škodí a celá rodina nevie čo s ním robiť. Počas tohto rozhovoru som ja sám od seba navrhol, aby urobil video, kde sa ospravedlní a vysvetlí svoje konanie skratom a nebude podnikať žiadne právne kroky.

Jeho odpoveď bola, že je to skvelý nápad, že tak urobí keďže aj po porade s právnikom vie, že Bránika by žaloval zbytočne, pretože sa Braník ničoho čo mu on kladie za vinu nedopustil. Po asi 3 násobnom podaní rúk a s úsmevom priateľa na tvári Janko Sekereš odo mňa odišiel. Ja som po tomto stretnutí sám od seba kontaktoval pána Bránika, predostrel som mu môj nápad s videom, na čo on reagoval kladne stým, že pod takéto video napíše zmierlivý komentár a viac sa meno Sekereš ani nikoho z jeho rodiny do volieb v žiadnom blogu neobjaví. O tomto som správou aj telefonicky informoval Sekereša a s dobrým pocitom, že sa mi podarilo ukľudniť vášne a všetci sa budú môcť venovať svojim aktivitám, žil svoj obyčajný život.

Nikde by sa verejne neobjavil môj komentár, a tak ako doteraz, nikde by som neagitoval za niekoho a proti niekomu. I keď podľa Pavlova, Vrťa, Cikulku a Sekereša som priamo inštruovaný a platený niekým. Je zaujímavé, že žiadnu takúto činnosť nevytváram. Ale označiť mňa ako informátora človeka, ktorý odhaľuje tie najväčšie trestné činy, ktorému samému bola ponúknutá ochrana políciou je nesmierne chrapúnske a je to štýl Cikulku. Áno, k týmto ľuďom ťa Janko prisunuli, teda prisunul si sa k nim ty sám. V blogu to bolo ľuďom akurát vysvetlené.

Ale späť, urobiť zo mňa terč, vystaviť moju rodinu a najmä moju dcéru reálnemu nebezpečenstvu dokáže iba BEZCHARAKTERNÝ ČLOVEK, za ktorého ťa Janko od vyjdenia letáku považujem. Alebo už začalo to čo sľubuje tvoj švagor, že VYŽENIETE z mesta všetkých čo podporujú a volia súčasného primátora? To je ten nový štýl politiky vedenia mesta, ktorý sľubuješ?

Sľúbil si totiž aj predstavenie svojho týmu kandidátov na poslancov, ktorý ťa verejne podporia, s ktorými by si spolupracoval po voľbách. Nuž a nič z toho Janko, predstavil si akurát tak tri mená, z toho s dvomi si úzko spätý cez folklórny súbor a oni chudáci nemajú inú šancu len ťa akože podporiť, i keď minimálne jeden mi sám napísal správu, že NIE JE členom tvojho predvolebného tímu…

Predstavil si nejaký program, na ktorom ste pracovali. Spočívala tá práca v tom, že si debatoval s ľuďmi a to, čo si počul najčastejšie si jednoducho napísal? Detva potrebuje napredovať, ale s fundovanými, odborne zdatnými a s podložiteľnými výsledkami z práce v komunálnej politike. Nie s človekom čo 4 roky dvíhal rúčku ako chcel Cikulka, nie s človekom, ktorého rodina zobrala 74 tisíc € a je len prisluhovačom Bódiho v MAS. Posledné čo napíšem je, že si neželám, aby bolo moje meno bez môjho vedomia zneužité v nejakých článkoch na dtonline a ani v tvojich letáčikoch.

Nájdite si spolu s Pavlovom iné hobby. Ďalšie kroky na ochranu mojej osoby a najmä mojej rodiny som už podnikol a po porade s právnikom aj podniknem. Ospravedlňujem sa všetkým, čo si čítali tento článok, mrzí ma, že váš čas sa v tejto dobe míňa na nejaké hádky tej a tej skupiny, skúste pred hlasovaním porozmýšľať, či Váš hlas nemá silu toto ukončiť, tak ako pred 8 rokmi.

Vtedy sa podarilo poraziť mafiu a odstaviť ich od mestských korýt. Dúfam, že sa to podarí aj teraz a bonusom bude ich úplné zničenie, pretože sú to oni, čo tieto hádky rozpútavajú, sú to oni, komu platíte všetci či už cez poplatky na teple a možno aj na komunálnom odpade (pripravovaná privatizácia TS, však Jožko?)

P.s. prečo k svojmu tímu verejné nepriradis aj Petra VK kč P.s. prečo do svojho “tímu” verejne nepridáš aj Petra Vaclavika, o ktorom si mi sám povedal, že spravuje tvoju FB stránku a odpovedá v tvojom mene? Veď to robí tak super. Na články, ktoré nemajú žiadnu čítanosť, žiadne komentáre, tak Peťko pekne debatuje sám so sebou, reaguje svojim menom – odpovedá tvojim.

Text: Martin Klačanský