Hokejisti OBD (Old Boys Detva) sa počas víkendu 16. – 17. októbra 2021 zúčastnili na medzinárodnom turnaji v rakúskom Montafone.

Po premiérovej účasti na 5. ročníku „Egger Bier Cup“ v roku 2019, kedy obsadili 3. miesto a ročnej prestávke v turnaji spôsobenej situáciou Covid-19 sa na 6. ročníku za sprísnených opatrení zúčastnilo 6 družstiev zo Švajčiarska, Fínska, Nemecka, Česka a Slovenska.

Hralo sa systémom „každý s každým“ o umiestnenie v skupine a potom pokračovali vyraďovacie zápasy. V sobotu OBD odohrali 4 zápasy proti Devill Landshut (Nem.) 3:0, Raiman All Stars (Nem.) 4:0, Viking Hammers (Švajc.) 3:1, HT Kompurat (Fín.) 3:1.

Po 4 víťazstvách po prvom dni sme „prenocovali“ na prvom mieste v tabuľke.

V nedeľu nás čakal posledný súper v skupine Old Boys Indians Plzeň (Česko) a po remíze 1:1 OBD obsadili najlepšiu východiskovú pozíciu pre vyraďovacie boje a z 1. miesta mali isté semifinále a čakali na súpera. Tým nakoniec boli Raiman All Stars, po víťazstve 5:1 OBD postúpili zaslúžene do finále. Finálovým súperom boli OB Plzeň, ktorí v semifinále porazili víťaza predchádzajúceho turnaja HT Kompurat 5:0. Po remíze 1:1 v základnej skupine so súperom z Česka finále nemalo favorita.

OB Indians mali lepší úvod, kedy v 5. a 7. minúte získali dvojgólové vedenie. Hra sa potom vyrovnala ale 3 gól súpera 5 minút pred koncom priniesol pokoj na ich hokejkách a kontrolu nad výsledkom. V závere ešte pridali gól a výsledkom 4:0 bolo o víťazovi turnaja definitívne rozhodnuté.

Zaujímavosťou bolo, že za Plzeň nastúpilo niekoľko bývalých vynikajúcich hokejistov, napr. riaditeľ českej extraligy a rekordman v počte odohraných extraligových zápasov (ako prvý prekonal métu 1000) Jozef Řezníček.

Po finálovom zápase bolo vyhlásenie výsledkov turnaja, kde OB Detva boli ocenení pohárom za 2. miesto.

Od predchádzajúceho turnaja je to zlepšenie o jedno miesto, po bronzovej a teraz striebornej pozícii snáď nabudúce v roku 2022 povestne „do tretice všetko NAJ“ a OBD privezú do Detvy pohár za víťazstvo.

Ďakujeme organizátorom turnaja v Montafone za pozvanie a mestu Detva za podporu.

Zostava hokejového klubu Old Boys Detva:

Brankári: Gabriel Gažo, Peter Dvořák, Miroslav Dvořák

Obrancovia: Jaroslav Gajdoš, Marián Gallo, Miloš Kóňa, Vladimír Wilim, Vladimír Chlebo, Martin Pavlovič

Útočníci: Ján Podkonický, Ján Ľalík, Ivan Zorvan, Radovan Maďar, Jaroslav Husár, Matej Lešánek, Milan Lešánek, Marek Kučera, Vladimír Virguľa.

Text: Marián Gallo