NAKA obvinila “BOMBERA” zo zosnovania ďalšieho výbuch: MAL ZAVRAŽDIŤ AJ POSLANCA MARKA RAKOVSKÉHO zo Žiaru nad Hronom, ktorému v roku 2013 vybuchlo v aute pod sedadlom nástražné zariadenie.

Peter P. (33) bol obvinený z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Podľa národnej protizločineckej jednotky NAKA si zadovážil ruský granát v roku 2014. Dňa 5.2. toho roka prišiel v nočných hodinách do Detvy a aktivovaný granát hodil do dvora súkromnej firmy, čím poškodil fasádu budovy, okno, dvere a auto. Motív jeho konania je predmetom ďalšieho vyšetrovania a objednávateľa zatiaľ nemá.

V roku 2018 zverejnil známy bloger nahrávku medzi objednávateľom a sprostredkovateľom vraždy, ktorej obeťou mal byť práve majiteľ firmy v Detve, ktorej Peter P. hodil do dvora predmetný granát.

Zverejnenie tejto nahrávky viedlo k znovuotvoreniu tohto prípadu. Výbuch granátu sa spomína práve v zverejnenej nahrávke, podľa ktorej si mal Martin C. objednávať vraždu svojej podnikateľskej konkurencie v Detve.

Peter P. bol v roku 2018 obvinený z vraždy mestského poslanca Marka Rakovského, ktorý zomrel po výbuchu nástražného výbušného systému vo svojom aute v roku 2013.

Zverejnená nahrávka rozhovoru