Mesto Detva dnes o 10. hodine oficiálne otvorilo mestské kúpalisko.

Otváracie hodiny na kúpalisku budú rovnaké ako vlani, bazény budú návštevníkom k dispozícií od 9.00 do 18.00 hod. Navyše na každý piatok a sobotu je naplánované aj večerné kúpanie od 18.00 do 21.00 hod. Ceny vstupného, ktoré sú v regióne asi najnižšie, sa ani pre tento rok nemenia. Dospelí zaplatia za kúpanie 4 eurá, študentom stačia na vstup 3 eurá. Deti od 6 rokov, dôchodcovia a ŤZP sa k bazénu dostanú už za 2 eurá, rovnakú sumu treba aj na večerné kúpanie alebo na požičanie lehátka a slnečníka.

Správa športových zariadení mesta Detva v predchádzajúcich dňoch intenzívne pripravovala detvianske kúpalisko na najbližšiu letnú sezónu. Okrem prác, ktoré každý rok predchádzajú otvoreniu kúpaliska, ako je natretie bazéna či kosenie trávnika, pristúpilo mesto k podstatne väčšej investícii, a tou je rekonštrukcia strojovne. Moderná a najmä automatická technológia vyjde mesto viac ako 100-tisíc eur.

Pre návštevníkov kúpaliska bude k dispozícii aj bufet s ponukou nealkoholických nápojov, piva a ďalšieho občerstvenia pre deti aj pre dospelých. V areáli kúpaliska budú dostupné aj atrakcie pre deti a viaceré možnosti pre športové aktivity.

Text: ms