Karatisti Karate klubu Detva majú za sebou mimoriadne úspešný február, počas ktorého sa zúčastnili na štyroch súťažiach a celkovo si zo súťaží priniesli 25 medailí.

Prvá súťaž, Oravský pohár v karate – Orava Cup 2019, sa konala 2. februára v telocvični Gymnázia P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. V konkurencii tridsiatich šiestich klubov sa Karate klub Detva so ziskom štyroch zlatých medailí, dvoch strieborných medailí a jednej bronzovej medaily umiestnil na vynikajúcom piatom mieste. Na najvyšší stupienok víťazov sa vo svojich kategóriách postavili Daniel Chovanec, Andrej Kmeť, Natália Krnáčová a Lucia Polakovičová. Druhé miesto patrilo Michalovi Celíkovi a Martinovi Chovancovi, tretie miesto obsadila Ema Hulinová.

10. februára sa v Športovej hale na Nográdyho ulici vo Zvolene konal 29. ročník súťaže Karate Zvolen Cup 2019. Súťaže sa zúčastnilo štyridsaťdva klubov. Zverenci trénera Dušana Slobodu podali na súťaži vynikajúci výkon a so ziskom jedenástich medailí sa v celkovom klubovom hodnotení umiestnili na výbornej siedmej priečke. Zlatú medailu vo svojich kategóriách získali Daniel Chovanec, Andrej Kmeť, Natália Krnáčová a Martin Mašlej. Zo striebornej medaily sa tešil Adam Širgel a bronzové medaily si vybojovali Michal Celík, Ema Hulinová, Erik Marko, Šimon Marko, Lucia Polakovičová a Aurel Šalko.

1. kolo Slovenského pohára detí a žiakov sa konalo 16. februára v Mestskej športovej hale
v Trenčíne. Karate klub Detva sa so štyrmi medailami umiestnil na celkovom dvanástom mieste. Aj na tejto súťaži bola veľká konkurencia, dokopy súťažilo štyridsaťosem klubov. Vo veľkej konkurencii výborne obstáli Ema Hulinová, Natália Krnáčová a Lucia Polakovičová, ktoré získali zlaté medaily vo svojich kategóriách ako aj Daniel Chovanec, ktorý sa umiestnil na tretej priečke.

Posledný februárový víkend sa v Bratislave konal tradičný turnaj, 39. ročník Veľkej ceny Slovenska pre kategórie detí, mladších žiakov, starších žiakov, mladších kadetov, kadetov, juniorov, U21, seniorov. Na súťaži si zmerali sily pretekári z viac ako 200 karate klubov z dvadsiatich dvoch krajín.

Pretekári Karate klubu Detva potvrdili svoju formu z predchádzajúcich súťaží a v obrovskej konkurencii podali v športovom zápase kumite prvotriedne výkony. Lucia Polakovičová ziskom zlatej medaily, Martin Chovanec ziskom striebornej medaily a Daniel Chovanec ziskom bronzovej medaily tak uzavreli mimoriadne úspešný február 2019 Karate klubu Detva.

Pochvala patrí aj Natálii Krnáčovej, Filipovi Mališovi a Eme Hulinovej, ktorí sa síce na stupienok víťazov nepostavili, no vo svojich kategóriách podali vynikajúce výkony.

Text: Lenka Hriňová