Najväčším športovým podujatím v Detve v tomto roku bol Európsky olympijský festival mládeže, ktorý sa konal od 24. do 30. júla. Hlavným dejiskom festivalu bola Banská Bystrica, no v detvianskej športovej hale sa hral turnaj v hádzanej žien.

Minulý týždeň si primátor mesta Ján Šufliarský na záverečnom vyhodnotení podujatia v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave prevzal oficiálne poďakovanie od organizátorov Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF-u) za „vysokú úroveň a úspešný priebeh“ festivalu.

Mesto Detva sa pred EYOF-om pustilo do rekonštrukcie športovej haly, ktorá bola časovo a finančne náročná. So stavebnými prácami sa z dôvodu neskorého poskytnutia dotácie začalo až vo februári tohto roku. „Napriek tomu sa nám halu podarilo ukončiť v dostatočnom predstihu pred začiatkom Európskeho olympijského festivalu mládeže za čo by som chcel poďakovať všetkým zainteresovaným ľuďom a firmám. Tiež by som chcel poďakovať za spoluprácu a organizáciu podujatia organizátorom EYOF-u,“ povedal primátor Ján Šufliarský.

Do diania Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF-u) sa úspešne zapísala Detva nielen tým, že sa v zrekonštruovanej športovej hale konal turnaj v hádzanej žien. Hrdosť na Detvu zažil každý fanúšik športovej gymnastiky z Podpoľania, ktorý si pozrel súťaže slovenských športových gymnastiek v hlavnej hale zimného štadióna v Banskej Bystrici. V slovenských farbách tam zažiarila štrnásťročná Detvianka Lucia Dobrocká.

„Som hrdý na to, že máme v našom meste takúto športovú gymnastku,“ povedal primátor Detvy Ján Šufliarský, ktorý prišiel našu reprezentáciu do Banskej Bystrice aj osobne podporiť a dodal: „Rovnako by som chcel poďakovať celému Klubu športovej gymnastiky v Detve a najmä trénerke Kataríne Krekáňovej, ktorá je v našom zastupiteľstve predsedníčkou Komisie športu, za prípravu našich gymnastiek a reprezentáciu mesta.“