„Vážení priatelia, v nedeľu 9. júla 2017 vás srdečne pozývame na jedinečné sprievodné podujatie 52. ročníka Folklórnych slávností pod Poľanou v Detve,“ pozývajú organizátori práve prebiehajúcich slávností slovenského folklóru pod Poľanou.

Podujatie začne približne o 11.15 hod. v Rímskokatolíckom kostole v Detve, potom pokračuje svadobný sprievod na Nám. SNP, kde bude promenáda a krátke predstavenie mladých párov a ich svadobných krojov.

Účinkuje: 41 mladých párov v obradnom svadobnom odeve z rôznych obcí – regiónov Slovenska, 21 párov Slovákov z obcí v Maďarsku a jeden pár zo Selenča – Vojvodiny v Srbsku.
Spoluúčinkujú: Ľudová hudba Svrčkovci zo Šalgotarjánu tri sestry Komjáthiové z Veňarcu, folklórna skupina a ľudová hudba Detvani, Ženská spevácka skupina a členovia folklórneho súboru Detva.

„Pozývame Vás pozrieť si túto krásu. Zároveň si nechajte ujsť výstavu „Čo patrilo do výbavy mladuchy“ usporiadanú v Kultúrnom dome pri kostole,“ uvádzajú organizátori a tiež: „Srdečne vás pozývame aj na záverečný galaprogram slávností v nedeľu o 15.00 hod. na amfiteátri, kde sa opäť predstavia všetky mladé páry.

OZNAM: Aj touto cestou prosíme verejnosť a fotografov, aby nevstupovali do cesty svadobného sprievodu a nerušili tak plynulý priebeh prehliadky.

Text: Anna Ostrihoňová, Zuzana Juhaniaková
Ilustračné foto: Ján Matula