V piatok v Národnom športovom centre oficiálne privítali Luciu Dobrockú a Olivera Kasalu. Mladí úspešní gymnasti prišli v doprovode p. prezidentky Slovenskej gymnastickej federácie Moniky Šiškovej a trénerky Kataríny Krekáňovej z Detvy. 

Do diania Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF-u) sa úspešne zapísala Detva nielen tým, že sa v zrekonštruovanej športovej hale konal turnaj v hádzanej žien. Hrdosť na Detvu zažil každý fanúšik športovej gymnastiky z Podpoľania, ktorý si pozrel súťaže slovenských športových gymnastiek v hlavnej hale zimného štadióna v Banskej Bystrici. V slovenských farbách tam zažiarila práve štrnásťročná Detvianka Lucia Dobrocká. Lucia a Oliver okrem toho obsadili spolu na EYOFe aj 7. miesto v súťaži zmiešaných tímov. 

„Som hrdý na to, že máme v našom meste športovú gymnastku na tak vysokej úrovni,“ povedal primátor Detvy Ján Šufliarský, ktorý našu reprezentáciu na EYOFe aj osobne podporoval. „Touto cestou by som chcel ešte raz poďakovať Lucke, ako aj celému Klubu športovej gymnastiky v Detve, za prípravu našich gymnastiek a reprezentáciu mesta.“

Lucia Dobrocká je súčasťou pilotného projektu: “Identifikácia športových talentov”

Hlavným cieľom pilotného projektu Národného športového centra s názvom „Identifikácia športových talentov“ je práca s výberom talentovaných športovcov vo veku od 14 do 18 rokov, v spolupráci so športovými zväzmi a trénermi.

Prioritou projektu „Identifikácia športových talentov“ je predovšetkým identifikovať a podchytiť talentovaných športovcov v mladom veku, zvýšiť efektivitu pri ich výbere, prispieť k rozvoju a skvalitneniu ich športovej prípravy, a tak sa aktívne podieľať na podpore budúcich športových reprezentantov Slovenska. 

V Národnom športovom centre si prevzali ocenenie za dosiahnutie skvelých výsledkov pre slovenskú gymnastiku.