Mesto Detva počas nasledujúceho víkendu pripravuje celoplošné testovanie po vzore toho jesenného.

Po mimoriadnom nedeľňajšom rokovaní vlády Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že celoslovenský skríning (testovanie) nebude povinné. No bez negatívneho certifikátu však prakticky nebudeme môcť od stredy (27. januára) vyjsť na ulicu.

Pravidlá majú byť zatiaľ rovnaké ako v súčasnosti, no po celoplošnom skríningu bude od 27. januára test podmienkou cesty do práce, ktorá nemôže byť vykonávaná z domu. Rovnako bude podmienka negatívneho testu platiť aj pre pobyt v prírode, nebude sa však týkať mládeže do 15 rokov a seniorov nad 65 rokov. Ďalšie podrobnosti stanoví vyhláška.

Zároveň mestám a obciam vláda len odporučila, aby testovanie pre občanov pripravili. Mesto Detva sa aktívne rozhodlo pomôcť občanom a okamžite začalo pracovať na zriadení niekoľkých odberných miest po vzore jesenného testovania. Mesto Detva tak počas nasledujúceho víkendu už pripravuje testovanie.

V Detve by malo vzniknúť 9 odberných miest

Zajtra dňa 19.01.2021 v Detve zasadá krízový štáb mesta. Akonáhle budú známe a dojednané všetky podrobnosti a potvrdené predjednané odberové miesta, mesto využije všetky dostupné prostriedky na včasné informovanie občanov.

Foto: OS SR