Stretnutie so skvelými ľuďmi a krásnu prírodu v Podpoľaní sľubujú organizátori pretekov s názvom Detva behá, tak sa pridaj! Tie sa uskutočnia už túto sobotu 27. apríla 2019 v Detve.

Na trať dlhú 11,5 kilometra sa bežci v hlavnej kategórii vydajú spred športového areálu Olymp (za zimným štadiónom) o jedenástej. Tí, ktorí si na „jedenástku“ netrúfajú, môžu bežať hobby kategóriu, čiže 4,5 kilometra. Pre deti pripravili organizátori bežeckú trať v areáli, deti začnú športovať už o pol jedenástej.

Detva beh, tak sa pridaj! je oficiálne prvým ročníkom, vlani sa v Detve konal nultý ročník. Bežci budú mať pod nohami väčšinou spevnené lesné cesty (85 percent), po asfalte a štrkovej ceste pobežia iba chvíľu. Preteká sa podľa pravidiel atletiky, beží sa za každého počasia, samozrejme až na úplné extrémy. Pretekári sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky a pokyny usporiadateľov.

Záujemcovia sa môžu na preteky zaregistrovať online do 25. apríla na stránke podujatia alebo v sobotu na štarte pretekov. Registrácia bude platná až po zaplatení štartovného. Zaň dostanú štartovací balíček, šatňu na prezlečenie, pamätnú medailu, lístok do tomboly a občerstvenie (guláš, kofola/pivo). Prezentácia sa začína v deň pretekov o ôsmej a končí o pol jedenástej.

Vyhlásenie víťazov organizátori naplánovali na trinástu hodinu, prví traja bežci v každej kategórii dostanú pohár a vecné ceny.

Text: Milan Suja

Foto: Peter Turčan