Posledný prázdninový víkend zažila majestátna Poľana vzácnu návštevu bývalého prezidenta Andreja Kisku.

Exprezident Kiska prijal pozvanie detvianskeho rodáka Tomáša Smutného, ktorý na Poľane organizoval športový deň.

Kiska neprišiel sám. Spolu s ním zavítalo na Poľanu viac ako 200 členov a sympatizantov jeho novovzniknutej strany Za ľudí z celého Slovenska. 

Športový deň začal v dopoludňajších hodinách výstupom na Katrušku. Podľa slov Tomáša Smutného si bývalý prezident spolu s priateľmi užil nielen turistiku, ale aj krásne výhľady z Katrušky.

Prezidenta a jeho priateľov potešilo perfektné počasie s viditeľnosťou až na ďaleké hory. Po výstupe, ktorý im trval necelé 3 hodiny, sa mali na čo tešiť. Pri hoteli Poľana ich už čakalo občerstvenie z domácich detvianskych surovín a živá hudba, s ktorou si účastníci zaspievali známe ľudové piesne. 

Okrem Andreja Kisku prišli na Poľanu aj poslankyňa NR SR Veronika Remišová, bývalá europoslankyňa Jana Žitňanská, organizátor protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga, či rôzni primátori a starostovia z celého Slovenska.

Keďže sa v rovnaký deň konal aj 17. ročník furmanskej súťaže ťažných koní o valašku primátora, časť  návštevníkov sa z Poľany presunula aj na našu známu súťaž.

Foto: Andrej Kiska s Tomášom Smutným, ktorý organizoval športový deň na Poľane