4. ročník minifutbalovej ligy v Detve sa úspešne skončil záverečným turnajom, ktorý sa konal 19. júla 2014 na umelej tráve letného areálu.

Do ligy sa prihlásilo 6 tímov a v základnej časti sa odohralo 10 zápasov. Do záverečného turnaja postúpili prvé štyri tímy.

Tabuľka tímov po základnej časti:

1. Mladie pušky 28b (73:22)
2. Stará Detva 17b (54:36)
3. FC Profíci 16b (65:52)
4. Nová Detva 8b (38:57)
5. Tekvicové hlavy 7b (35:71)
6. RedBull Detva 6b (27:54)

V záverečnom turnaji sa odohrali semifinálové zápasy Mladie pušky – Nová Detva a Stará Detva – FC Profíci. Prvenstvo na turnaji a zároveň víťazom 4. ročníka minifutbalovej ligy sa stal tím Mladie pušky, druhé miesto obsadili FC Profíci a tretie miesto Stará Detva. Najlepším strelcom sa stal Peter Mitter z víťazného mužstva.

Zároveň ďakujeme sponzorom, ktorý nám výrazne pomohli pri organizovaní minifutbalovej ligy a to – mestu Detva (cena pre víťaza a prenájom ihriska), viceprimátorovi Jánovi Šiandorovi (vecné ceny pre účastníkov finálového turnaja) a Jankovi Ďuricovi z hostinca Góóól (občerstvenie turnaja).

Z minifutbalovej ligy sa stáva obľúbená súťaž, najmä pre rekreačných futbalistov a preto je v pláne rozširovať túto súťaž a posunúť ju na vyššiu úroveň. Hneď po skončení súťaže sme začali s plánovaním noviniek. Zatiaľ môžeme povedať, že sa pripravuje internetová stránka, ktorá bude venovaná minifutbalovej lige v Detve a súťaž bude mať jesennú a jarnú časť.

Na záver by sme ešte raz radi poďakovali všetkým hráčom, divákom, rozhodcovi, partnerom a sponzorom.

mini

mini2

 

Text: www.novadetva.sk