S rekonštrukciou Amfiteátra sa začalo už minulý rok. V roku 2014 došlo k obnove lavičiek a samotnej vystupovacej plochy. Vymenili sa drevené šindle na javiskovej scéne a rovnako opravili aj strechy nástupných štítov. Taktiež došlo k oprave toaliet, a to ich striech ako aj samotného vybavenia. Opravené boli vstupné brány a drevené oplotenie, ktoré bolo na niektorých miestach dosť schátrané. Pri rekonštrukcii sa nezabudlo ani na samotných divákov, keďže sa vymenili drevené lavičky, ktoré boli poškodené.

Tento rok sa upraví zákulisie

Plánovaná rekonštrukcia má zachovať pôvodný štýl, ako ho architektonicky navrhol v roku 1975 Viliam Gruska.

Plánovaná je rekonštrukcia javiskovej scény. Ako priblížil Jaroslav Stašák z Mestského úradu v Detve, patrí sem výmena šindľových striech, výmena nosných trámov drevenej scény amfiteátra a izolácie, odvodnenia, osvetlenia. Úpravy sa budú týkať tiež priestorov zákulisia a za scénou, kde sa pohybujú technici a účinkujúci. Vytvoria vyhovujúce priestory pre javiskovú techniku a stavebné úpravy dielne, skladu a umiestnenie inventára.

Mesto by chcelo Amfiteáter rekonštruovať od polovice marca do konca mája tohto roku. Stašák dodal, že ďalším zámerom mesta Detva je dobudovanie zázemia drevenej scény Amfiteátra. Všetko je v štádiu príprav pre zadanie podmienok projektu ako by mal objekt správy a sociálnej vybavenosti areálu vyzerať.

amfik