Na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva mesta Detva, ktoré sa konalo dňa 23.4.2015 poslanci znížili primátorovi plat o 1056 eur.

Posledné mestské zastupiteľstvo sa nieslo v mimoriadne  napätom duchu, nakoľko skupina poslancov pod vedením Romana Vrťa pokračovala v útokoch na primátora a najnovšie aj prednostu mesta Detva. Poslanci nehodnotili prácu a prínos primátora pre obyvateľov mesta, ale to či ich bude poslúchať. Poslanci zrejme nepochopili, že primátor nie je ich podriadený, ale partner.

Už len to, že si poslanci okolo Romana Vrťa dovolili primátora žiadať o bezdôvodné odvolanie prednostu z funkcie, čo je len v kompetencii primátora a ešte k tomu to podmieňovať znížením platu sa javí ako vydieranie a čistá korupcia.

Ďalej primátor nepodpísal niektoré uznesenia a poukázal tak, že poslanci si volia do komisií a dozorných rád nevhodných ľudí na čo poslanci ďalej reagujú znížením jeho platu. Zaujímavý je aj postoj poslancov, keď Ladislav Bódi navrhol zníženie platu a odmien aj pre poslancov. Poslanci to však odmietli a plat znížili len primátorovi.

Pritom predvolebné sľuby niektorých poslancov hovoria niečo iné „Dávame voličom verejný prísľub, že v prípade nášho zvolenia nebudeme poberať za funkciu poslanca a prácu v komisiách MsZ finančné odmeny.“ (Zmena pre Detvu – Jozef Pavlov, Slavomír Ciglan)

Poslanci napriek tomu, že primátor nesúhlasil odvolali členov Dozornej Rady Bytesu, ktorí boli proti zvýšeniu ceny tepla. Poslanci zvolili nových členov: poslanca Kulišiaka a p. Baculíkovú a výsledok je dnes „na stole“. Dozorná rada Bytesu už v novom zložení odsúhlasila zvýšenie ceny tepla pre obyvateľov.

Ďalším zdôvodnením znižovania platu primátora je podľa poslancov prázdny priemyselný park Trstená. Je vidieť , že noví poslanci stále nepochopili, že za rozvoj mesta sú zodpovední v prvom rade oni. Poslanci ďalej primátorovi vyčítajú nečinnosť no pravdou je, že od začiatku roku 2015 už primátor získal z fondov na triedenie zberu 50 000 eur a na rekonštrukciu 2.ZŠ 540 000 eur pričom poslanci zatial rozdávajú len z toho, čo im vďaka dobrému hospodáreniu zanechali ich predchodcovia.