Už tradične sa Hokejový klub MHK Blesky Detva snaží v období zimných prázdnin zorganizovať pre svojich hráčov hokejový turnaj aj za účasti zahraničných celkov. Posledný pondelok roku 2014 bol aj posledným zápasovým dňom hokejového turnaja DETVA CUP 2014 U11.

Vo vzájomných zápasoch sa stretlo šesť tímov z Ruska, Českej republiky a Slovenska. Celý turnaj sa niesol v pokojnej a priateľskej atmosfére a bol plný vzrušujúcich hokejových momentov, kombinačných akcií a čarovných brankárskych zákrokov. „Najhokejovejší“ boli chalani z HK ZUBR PŘEROV. Svojou premyslenou taktikou a peknou kombinačnou hrou prešli bez zaváhania celým turnajom až do víťazného konca.

Rýchlosť a dravosť nechýbala chlapcom z HK POPRAD. V konečnom poradí sa umiestnili na druhom mieste. Najdlhšiu cestu do Detvy merali hostia z ruského PHOÉNIX KALININGRAD, z mesta ležiaceho na pobreží Baltského mora, ktoré má viac ako 400?000 obyvateľov, takže je z čoho vyberať hokejové talenty. Aj napriek výraznej fyzickej prevahe a za dynamického povzbudzovania fanúšikov skončili na treťom mieste. Štvrté miesto patrí húževnatým rytierom z HK BREZNO. Piatu priečku obsadili SLOVAKIA WOLVES 2013. Hoci BLESKY bojovali čo im sily stačili, proti fyzicky silnejším a skúsenejším tímom s kúzelníkmi v bráne sa nedokázali presadiť. Ako správni hostitelia sa MHK Blesky nechceli posledného miesta vzdať a tak im právom patrí šiesta priečka. Turnaj bol príležitosťou získať hokejové skúsenosti aj pre nováčikov o rok či dva mladších a s troškou šťastia tak mohli dosiahnuť aj lepšie výsledky.

Výborná organizácia turnaja

Odmenou pre organizátorov bola pochvala od hostí za srdečnú atmosféru, dobrú organizáciu a kvalitné obsadenie turnaja.
MHK Blesky ďakuje Miroslavovi Môťovskému, jednotlivcom i spoločnostiam, ktoré finančne alebo svojimi produktmi podporili turnaj a tiež všetkým, ktorí sa podieľali na jeho príprave. Všetkým fanúšikom, sponzorom a podporovateľom ich činnosti chce hokejový klub srdečne poďakovať za dôveru, ktorú mu prejavili a verí, že ho budú na športovej ceste sprevádzať aj naďalej. MHK Blesky si ako cieľ kladie: „Vidieť v tvárach vás a vašich detí úsmev a radosť, ktorá sa v dnešnom uponáhľanom svete vytráca, napriek tomu, že je tak potrebná! Všetkým ľuďom dobrej vôle prajeme veľa zdravia, šťastia a úspechov v osobnom i pracovnom živote!“