Mená právnických a fyzických osôb, ktoré k 31. decembru 2014 nemajú v Hriňovej v okrese Detva zaplatené dane za nehnuteľnosti a za odvoz odpadu, zverejnili aktuálne na internete. Takýto zoznam sa v meste dostal na verejnosť prvý raz. Pred tromi rokmi už síce podobný zoznam zverejnený bol, týkal sa však poplatku za psa. Vtedy však samospráva zvolila opačný postup a na stránke uviedla tých, ktorí si platobnú povinnosť voči mestu splnili.

„Vtedy sme zverejnili mená tých, ktorí poplatky zaplatili. Sused tak mohol skontrolovať suseda, či naozaj za psa platí. Tento spôsob sa nám pri tomto poplatku osvedčil,“ povedal primátor Stanislav Horník.

Na zozname neplatičov sa aktuálne ocitli štyri právnické subjekty s celkovou dlžobnou čiastkou viac ako 11.000 eur. Dohromady 39 fyzických osôb dlhuje mestu takmer 15.800 eur. Všetko sú to subjekty, ktorých dlh presahuje 1660, respektíve 166 eur. Zákon totiž mestám neumožňuje zverejniť mená neplatičov, ktorých dlh je nižší ako uvedené sumy.

Podľa Horníka ide už o veľké dlžné sumy, ktoré mestu v pokladni chýbajú. „Ak sa platobné povinnosti firiem i fyzických osôb voči mestu nezlepšia, k zverejňovaniu zoznamu dlžníkov pristúpime aj o rok,“ dodal.

zoznam nájdte:  http://www.hrinova.sk/zverejnenie-zoznamu-danovych-dlznikov-k-31-12-2014.phtml?id3=0&module_action__271864__id_art=22568#m_271864