Správa športových zariadení mesta Detva v spolupráci s mestom Detva už onedlho otvorí mestské kúpalisko pri Amfiteátri.

Bývalý Štrand v súčasnosti intenzívne pripravujú na letnú sezónu. „O presnom termíne otvorenia kúpaliska budeme obyvateľov a návštevníkov mesta včas informovať,“ povedal riaditeľ Správy športových zariadení mesta Detva Štefan Slemenský. Podľa neho by súčasťou otváracieho dňa by mala byť aj diskotéka, samozrejme ak to platné protiepidemiologické opatrenia dovolia.

Prípravy na sezónu sú v plnom prúde. Už teraz na návštevníkov čakajú zrekonštruované sprchy a sociálne zariadenia. Pred sezónou musela Správa športových zariadení mesta Detva zrekonštruovať aj strojovňu, okrem toho investovala aj do novej elektroinštalácie, nielen v strojovni, ale aj v bufete a v sociálnych zariadeniach. „Vymenili sme filtračný piesok vo filtroch, zakúpili sme chémiu potrebnú k úprave vody v bazénoch a v súčasnosti naši pracovníci zrealizovali nátery okolia bazénov, kovových konštrukcií a aj samotných bazénov,“ vysvetlil Štefan Slemenský.

Pre návštevníkov kúpaliska budú k dispozícii aj občerstvovacie služby bufetu. V ponuke budú nealkoholické nápoje, pivo a iné chutné občerstvenie pre deti aj dospelých. V areáli kúpaliska budú dostupné aj atrakcie pre deti a možnosti pre športové aktivity.