Mesto Detva sa pripravuje na druhé kolo plošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19, ktoré bude 7. a 8. novembra.

„V druhom kole testovania obyvateľstva bude v Detve 16 odberných miest, ako aj v prvom kole,“ uviedol hovorca mesta Milan Suja. Ako dodal, zaradenie a teda aj počty administratívnych pracovníkov a zdravotníkov budú upresnené v najbližšom čase. Samospráva predpokladá, že väčšina odberných tímov bude v rovnakom zložení ako v prvom kole.

 „Niektorí zdravotníci možno vypadnú, pretože majú naplánované služby v nemocniciach alebo na pohotovostiach, no mali by ich nahradiť kolegovia,“ spomenul. „Už teraz sa nám na pomoc hlásia zdravotníci, ktorí v prvom kole pracovali v odberných tímoch v okresoch, ktoré z druhého kola testovania vypadli, napríklad z Lučenca,“ uzavrel Suja.

Okres Detva sa podľa informácií z ministerstva obrany dostal o jednu stotinu percenta nad celoslovenský priemer a miera pozitívnych testov dosiahla 1,07%. Výnimku z testovania dostali okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta. Rozhodol o tom ústredný krízový štáb na pondelkovom zasadnutí. Testovanie sa tak nemá týkať 25 okresov a tiež Bratislavy a Košíc.