Dňa 24.3.2018 sa v Pražskom divadle Ponec konal galavečer s názvom Choketopus Grappling Challenge III: Lightweights, na ktorý bolo pozvaných 16 špičkových bojovníkov zo Slovenska a Česka.

Na tento galavečer bol pozvaný aj detviansky zápasník Róbert Delič, ktorý hneď v prvom zápase dokázal poraziť vicemajstra Európy – organizácie WOW.

Róbert Delič: Na akciu som išiel zápasiť s ešte nedoliečeným zranením čo sa prejavilo výrazne na druhom zápase. Keďže táto akcia bola pre mňa atraktívna, pozvanie som prijal a išiel som aj napriek zraneniu zabojovať. Som veľmi rád že sa mi podarilo urobiť divácky atraktívny zápas s pekným zakončením. Momentálne sa snažím doliečiť zranenie, aby som mohol štartovať na ADCC Hungarian Open.

Dňa 7.4.2018 sa uskutočnil turnaj NOGI Cup v Trenčíne. V kategórii do 77kg začiatočník sa s pomedzi 25 bojovníkov podarilo vybojovať striebro Tomášovi Poriadkovi.

Martin Mihalík, ktorý momentálne pôsobí pod taktovkou Róberta Deliča zobral bronz v kategórii 77kg pokročilý. Za Detvu zabojoval aj Nino Ondriš, ktorý donedávna pôsobil ako hráč extraligového hokejového klubu HC07 Detva, bola to jeho premiéra v zápasníckych športoch, kde ukázal už v prvom zápase veľký potenciál.

Na tejto akcii prezident Slovenskej Asociácie Grapplingu zároveň oznámil, že Róbert Delič bude jedným z reprezentantov Slovenska na majstrovstvách Európy, ktoré sa uskutočnia 6. októbra v Bukurešti.

Tomáš Priadka: Tento rok by som chcel zabojovať o titul majstra slovenska. V príprave urobím maximum. 

Foto č.1: Víťazný zápas Róberta Deliča v Prahe.
Foto č.2: NOGI Cup Trenčín
Foto č.3: Zápasníci po tréningu vo Free Fight Clube Detva