V pondelok 29. decembra 2014 sa v športovej hale v Detve konal Charitatívny vianočný futbalový turnaj pod záštitou primátora mesta Detva Jána Šufliarského. Cieľom podujatia bolo vyzbierať príspevok na rehabilitačné cvičenia pre štvorročného Tomáška Hulinu, ktorý statočne bojuje s diagnózou DMO – kvadruparetická forma s prevahou na DK. 

Tomáškovi najviac pomáhajú rehabilitácie v rehabilitačnom centre v Piešťanoch. Dva týždne v tomto zariadení stoja 3078€ bez stravy a ubytovania.  S myšlienkou zorganizovať charitatívne podujatie prišiel Ján Ďurica z Detvy, ktorý celý turnaj aj organizačne zastrešoval. Pri organizácii a vybavovaní turnaja priložil ruku k dielu aj Dušan Tuček a ostatní členovia Novej Detvy, ktorým sa podarilo zozbierať niekoľko tašiek zachovalého šatstva. Turnaja sa celkovo zúčastnilo 8 tímov v každom približne desať hráčov a v hľadisku povzbudzovalo približne 100 – 150 fanúšikov. Turnaj v ranných hodinách otvoril primátor Ján Šufliarský. Víťazom sa  stal tím Finanz Partner z Lučenca, na druhom mieste skončili Mladé Pušky z Banskej Bystrice a na treťom mieste skončilo Kalinovo.

Organizátorom sa podarilo vyzbierať 550 € a tento výťažok z turnaja bude použitý ako príspevok na Tomáškove nákladné rehabilitačné cvičenia.

Projekt bol spolufinancovaný z rozpočtu mesta Detva.

tomasko3 tomasko2

Text: www.detva.sk

Foto : Ivana Hulinová