Elektrikári chystajú údržbu niekoľkých trafostaníc, ktorá sa nezaobíde bez vypnutia prúdu v stovkách domácností. Vo Zvolene budú odstávky prebiehať tri dni, v Detve dva.  

ZVOLEN. Od utorka 10. do štvrtka 12. októbra pocíti odstávky elektriny postupne viac ako dvetisíc odberných miest zo zvolenskej časti Tepličky. Prúd nepôjde v týchto dňoch od 7:15 do 13:30. Dotknutí odberatelia pritom nebudú bez prúdu naraz počas všetkých troch dní, ale priebežne – každý bude teda bez prúdu len v jeden deň.

Dôvodom odstávky sú plánované revízie a opravy niekoľkých trafostaníc v správe Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie (SSE-D). Výsledkom údržbárskych aktivít bude nielen odstránenie závad, ale aj prevencia zameraná na väčšiu spoľahlivosť a bezpečnosť distribučnej siete.

Z rovnakého dôvodu nepôjde v utorok 10. a v stredu 11. októbra elektrina ani v niektorých uliciach Detvy. Dokopy to pocíti takmer tisíc odberných miest. Pripraviť by sa mali najmä obyvatelia Sídliska a priľahlých ulíc. Aj tu naplánovali energetici odstávku počas obidvoch dní od 7:15 do 13:30. Aj v tomto prípade platí, že jednotliví odberatelia budú bez prúdu len počas jedného dňa.

Naši pracovníci vynaložia maximálne úsilie, aby dodávku elektriny obnovili hneď, ako to bude možné. Ak sa nestane nič nepredvídateľné, môže to byť skôr ako v avizovanom čase. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku.

Kompletný zoznam všetkých odberateľov zasiahnutých odstávkami a ich presný rozpis môžete nájsť na internetovej stránke Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie www.sse-d.sk v časti Plánované odstávky.

Každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť vždy dopredu informovaný o plánovaných odstávkach prostredníctvom SMS správy alebo emailu, sa môže zadarmo zaregistrovať na tej istej internetovej stránke, ale v sekcii Webkontakty. Vďaka tejto službe ho bude SSE-D kontaktovať vždy s dostatočným predstihom, aby sa mohol na odstávku pripraviť a predísť nečakaným komplikáciám alebo škodám.   

Spoločnosť Stredoslovenská energetika – Distribúcia zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Prevádzkuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrického vedenia, ktoré napája zhruba 740-tisíc domácností a firiem.    

Text: Mgr. Miroslav Gejdoš, Stredoslovenská energetika – Distribúcia, a. s.