Majú už dlhoročnú tradíciu, stretnutia spriatelených zariadení sociálnych služieb, s ktorými Domov dôchodcov Detva už niekoľko rokov rozvíja veľmi dobré vzťahy.

Spolu organizujú podujatia, ktoré sú príjemným spestrením bežného života, nielen pre domácich obyvateľov, ale aj pre hostí. V tomto duchu sa nieslo aj stretnutie 8. júla 2015 zorganizované v záhradnom altánku detvianskeho Domova dôchodcov. Jeho súčasťou bolo aj pečenie zemiakových placiek – pacáľov. Svoje domáce recepty a šikovnosť si vyskúšali klienti z Domovov dôchodcov a domov sociálnych služieb Hriňová,  Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb Bukovec zo Sebedína – Bečova a hosťujúci detviansky Domov dôchodcov.

12345

Podporiť ich prišiel aj primátor mesta Ján Šufliarský. Všetci prítomní si pochutnali na škvarkových pagáčoch, štrúdli a vysmážaných šiškách. Aby boli brušká plné, pripravený bol chutný kotlíkový guľáš. Účastníkov odmenili za ich snahu ďakovným listom a vecnými cenami.

123

Podujatie prinieslo radosť domácim i hosťom a treba podčiarknuť, že jeho cieľom nebolo hodnotiť, kto upiekol najlepšie zemiakové placky, ale spoločne prežiť pekný deň. Organizátori veria, že hostia sa opäť radi vrátia.

Text a foto: Ľubomír Matuška