Žiak Obchodnej akadémie v Detve tretí najlepší na Slovensku v projekte Veľvyslanectvo mladých.

Obchodná akadémia v Detve sa už tretí rok zapojila do celoslovenského projektu Veľvyslanectvo mladých.

V poradí piaty ročník súťaže organizovali týždenník Slovenka spoločne s Nadáciou Orange a Nadáciou VÚB banky. Hlavnou myšlienkou projektu Veľvyslanectvo mladých je dať šancu študentom aktívne sa prejaviť pri riešení problémov mladých ľudí žijúcich na Slovensku. Odborná komisia na čele s predsedníčkou Katarínou Bielikovou zo Slovakia Finance a za účasti rakúskeho veľvyslanca (Markus Wuketich), veľvyslanca Srbskej republiky (Šani Dermaku) a chorvátskeho veľvyslanca (Jakša Muljačič) na Slovensku hodnotila práce žiakov stredných a vysokých škôl z celého Slovenska, z ktorých šesť najlepších sa predstavilo 28. apríla v Bratislave.

Našu školu reprezentovali Lukáš Bahno z 3.OA a Ľubica Kubišová zo 4.OB triedy. Boli sme jediná škola, ktorá mala v šesťčlennom finále dvojnásobné zastúpenie. Ľubica Kubišová sa finále zúčastnila dokonca už druhýkrát, keď pred dvoma rokmi obsadila štvrté miesto. Zároveň ako jediní reprezentovali Banskobystrický samosprávny kraj.

Vystúpenie oboch našich zástupcov možno hodnotiť veľmi pozitívne. Lukáš Bahno dosiahol zatiaľ naše najlepšie umiestnenie v podobe tretieho miesta. Vo svojom projekte predstavil možnosti ako podporiť cestovný ruch a prilákať turistov do Podpoľania. Ľubica Kubišová skončila so svojim projektom zameraným na podporu cyklistiky na piatom mieste.

Za úspešné prezentácie dostali pekné vecné ceny ako aj päťtýždňový jazykový kurz v Bratislave. Našim zástupcom blahoželáme a želáme veľa šťastia v ďalšom štúdiu ako aj pri realizácii nápadov.

 

 Autor textu: Ing. Mária Zacharová