V bratislavskej hale Dunajplavba sa 8. mája konala grapplingová liga, ktorú organizovala Slovenská Asociácia Grapplingu.

Čo je to grappling? 

,,Grappling je zápasnícky šport, v ktorom sú povolené hody, držania, škrtenia a páky na kĺby. Víťaziť sa dá po bodovej prevahe alebo vzdaním sa súpera či KO technike,“ vysvetlil Róbert Delič.

Ako sa darilo zápasníkom z Detvy? 

,,Na tomto turnaji zápasilo vyše 100 zápasníkov a to prevažne zo Slovenska. Za FFC Detva sa na žinenku postavila Alena Gondášová v kategórii ženy – pokročilý do 60 kg. Michal Urban – začiatočníci do 66 kg a Roman Sekereš – juniori do 80 kg.

V náročnej ženskej kategórii sa Alene podarilo vybojovať bronzovú medailu po 2 víťazstvách a 2 prehrách. Michal Urban vo svojej prvej súťaži zabodoval a vybojoval vo svojej kategórii striebro po 2 víťazstvách a jednej prehre vo finále. Roman Sekereš síce prešiel elimináciu po prvej výhre, no ďalej sa mu už prebojovať nepodarilo. Všetci zápasnici podali krásny výkon a vzorne reprezentovali Detvu,“ opísal počínanie svojich zverencov tréner Róbert Delič.