V piatok stranu SDKÚ-DS opustil už aj jej krajský šéf primátor Hriňovej Stanislav Horník. Spolu s ním odišli poslanci NR SR Jozef Mikuš a Eugen Jurzyca, ktorí sa pridali k Viliamovi Novotnému a ďalším.

Odchádzajúci členovia z SDKÚ-DS vo svojom stanovisku píšu: 

,,Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách pre konsolidáciu strany a na vytvorenie novej programovej ponuky. Naše úsilie sa míňa účinkom, a preto dnešným dňom opúšťame rady jej členov. Nechceme strane škodiť. Veríme, že týmto krokom prispejeme ku konsolidovaniu politického spektra napravo od stredu tak,  aby si voliči v najbližších parlamentných voľbách mohli vybrať alternatívu k súčasnej vláde jednej strany,“

V NR SR tak zastupuje túto pravicovú stranu už iba jej predseda Pavol Frešo a pokladník Ľudovít Kaník. Ľudovít Kaník za odchodmi významných členov strany vidí viac ako len snahu obhajovať záujmy voličov. Podľa neho ide  o individuálny záujem jednotlivcov „nájsť si inú lodičku na prevezenie do parlamentu“ Kým poslanecký klub SDKÚ-DS mal na začiatku aktuálneho volebného obdobia 11 členov, postupne ho opustilo deväť poslancov a klub tak zanikol.

Vlani vo voľbách do VÚC Kaník neuspel ako kandidát SDKÚ-DS na banskobystrického župana. Ako kandidát na poslanca do VÚC neuspel ani neúspešný kandidát na primátora Detvy Ing.Roman Vrťo, ktorého strana SDKÚ-DS podporovala.

A tak strana SDKÚ-DS nemá v zastupiteľstve BBSK žiadneho poslanca.

Ľ. Kaník,  R.Vrťo
Ľ. Kaník, R.Vrťo
Stanislav Horník (primátor Hriňovej)
S. Horník – primátor Hriňovej