Polícia sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnom 16-ročnom Denisovi Birdáčovi zo Zvolena. Nezvestný mladík je chovancom detského domova v Detve, odkiaľ ušiel 27. apríla o 17.50 h na nezistené miesto a doposiaľ nepodal o sebe žiadne informácie.

„V jeho prípade ide o opakované úteky, pričom mal byť z tohto dôvodu premiestnený do reedukačného ústavu s prísnejším režimom, čo bol dôvod jeho posledného úteku. Najčastejšie sa zdržiava v meste Detva alebo v obci Zolná pri Zvolene,“ informovala Mária Faltániová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Mladík je vysoký približne 180 centimetrov, má štíhlu postavu, krátke čierne vlasy učesané na kohúta. Naposledy mal obutú športovú obuv červenej farby s bielymi pásmi po bokoch, oblečenú sivú alebo čiernu mikinu, na hlave mal červenú šiltovku s bielym nápisom. Nezvestný má na obočí nad oboma očami vyholené pásiky, na ľavej strane krku má vytetované dve päťcípe hviezdy.

„Žiadame občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnom chlapcovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru alebo na linku tiesňového volania č. 158,“ dodala Faltániová.